Obrazem: Brněnské (téměř) rychle a zběsile s Compos Distribution

7. 5. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: Compos Distribution
Partneři společnosti si po dva dny mohli užít zázemí závodního boxu i profesionální tým techniků a samozřejmě jízdy samotné.

Ve dnech 3. a 4. 5. 2021 uspořádala společnost Compos Distribution společně s generálním partnerem Lenovo pro své partnery okruhové ježdění na brněnském Masarykově okruhu.

Compos Distributrion zakoupilo na letošní sezónu závodní box v seriálu amatérských závodů i pro motorky s „SPZ“ a na příští půl rok se tak stala partnerem Dafit Filla Racing Agency, která tyto volné okruhové jízdy a amatérské závody pořádá.

Partnerské setkání začalo již od ranních hodin, kdy v 8:15 proběhla povinná rozprava s jezdci. První okruhové jízdy pro začátečníky pak začaly od 9:00 a následovaly další skupiny až po zkušené jezdce. Každý z jezdců dostal k dispozici transpondér, který zaznamenával časy.

Celé dopoledne tak měli partneři možnost zlepšovat své výkony. Po polední pauze se přeřazovali jezdci do skupin dle dosažených časů a okruhové jízdy pokračovaly až do večerních hodin.

Akci završil amatérský závod

Partneři měli k dispozici závodní box, celodenní občerstvení a věnovali se jim profesionální technici, kteří jim před každou jízdou připravili jejich motocykl. Měli také možnost konzultovat svou techniku s talentovaným jezdcem Ondřejem Vostatkem, který aktuálně závodí převážně ve Španělsku v kategorii Supersport 600.

Dvoudenní akce vyvrcholila 4. 5. amatérským závodem, který začal v 15 hodin a byl rozdělen na čtyři skupiny. Závod Master 600 na devět kol vyhrál s třináctisekundovým náskokem právě šestnáctiletý Ondřej Vostatek.

Na Dafitu se nám akce s našimi partnery velmi povedla. Všichni jsme si to užili a na netradičním místě jsme s našimi partnery navázali mnohem osobnější vztahy,“ uvedl Jan Vostatek, jednatel společnosti Compos Distributrion.