Obrazem: Acronis Roadshow 2018 v rytmu kybernetické ochrany

Série konferencí společnosti Acronis se letos odehrála v Praze, Ostravě a Bratislavě. Na setkáních byly představeny nejnovější technologie Acronisu v oblasti zálohování a ochrany dat.

Obrazem: Acronis Roadshow 2018 v rytmu kybernetické ochrany
Společnost Acronis uspořádala další sérii setkání Acronis Roadshow. Turné letos navštívilo Prahu Ostravu a Bratislavu a dvěma stovkám účastníků ukázalo nejnovější technologie společnosti Acronis v oblasti kybernetické ochrany.

K dispozici byly například prezentace a demonstrace nejnovějších verzí řešení True Image 2019, Backup 12.5, Disaster Recovery, platformy Data Cloud pro poskytovatele služeb, a řešení pro sdílení dat Files Advanced.

Konference také ukázala, že největší hrozbou pro firmy se v posledních pár letech stal ransomware. Podle průzkumu provedeného mezi účastníky konference se s ransomwarovou nákazou setkalo již 46 % respondentů, z toho 20 % opakovaně.

S každou inovací svých řešení se Acronis snaží zahrnout pět vektorů kybernetické ochrany – bezpečí, dostupnost, soukromí, autenticitu a zabezpečení označované anglickou zkratkou SAPAS,“ řekl na konferenci Zdeněk Bínek ze společnosti Zebra systems.

Podle Bínka dnes již nestačí pouze zálohovat data. Jedním z hlavních aktuálních trendů tvorby zálohovacího softwaru je zabránit ransomwarovým útokům na zálohy a vlastní zálohovací řešení program.

Proto jsme integrovali do nejnovějších verzí našich produktů nástroj Acronis Active Protection pro ochranu proti ransomwaru, který funguje na bázi umělé inteligence a který je klíčovou součástí konceptu kybernetické ochrany,“ dodal Zdeněk Bínek.

Zdroj: Acronis

Galerie

Úvodní foto: Acronis

Komentáře