Obrat české pobočky SWS vyrostl v roce 2014 o 27 %, obrat slovenské o 65 %

Distributor má za sebou podle svých slov jeden z nejúspěšnějších roků ve své historii. Ohlédněme se proto za činností SWS v loňském roce a podívejme se na její plány do toho letošního.

Obrat české pobočky SWS vyrostl v roce 2014 o 27 %, obrat slovenské o 65 %Distributor SWS oznámil, že v roce 2014 dosáhl na českém trhu obratu 8,66 miliardy Kč, což představuje přibližně 27% nárůst oproti předchozímu roku. Slovenská pobočka distributora pak dosáhla meziročního růstu ve výši 65 %, konkrétní výši dosaženého obratu však neuvedla.

Rok 2014 byl podle vyjádření společnosti jedním z jejích nejúspěšnějších vůbec. Kromě zvýšení celkového obratu ji těší 25% růst v segmentu notebooků a 60% růstu v segmentu tabletů.

Dalším významným růstovým segmentem měly pro SWS v loňském být mobilní telefony, a to i díky rozšíření nabídky o nové značky.

Přírůstkem do portfolia SWS se v loňském roce staly chytré telefony od Lenova, ale i například notebooky od Toshiby nebo IP kamery AirLive.

Společnost během roku uspořádala i dvě setkání se svými partnery, a to tradičně v jihomoravských Čejkovicích. O tom, jak to vypadalo, si můžete počíst v našich reportážích z jarní i podzimní události.

Cílem SWS pro rok 2015 se má stát podpora menšího a středního resellerského segmentu, pro který distributor podle svých slov chystá nové projekty a programy.

Z hlediska produktové nabídky se chce SWS zaměřit na ucelení nabídky síťových produktů a rozšíření portfolia v oblasti mobility.

Zdroj: SWS, ChannelWorld

Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com

Komentáře