O2 začalo na Vysočině testovat technologii LTE-A

Pokročilá forma LTE sítě zvyšuje rychlost datového přenosu pomocí využívání několika frekvenčních pásem naráz.

O2 začalo na Vysočině testovat technologii LTE-AMobilní operátor O2 oznámil, že ve své síti začal testovat nasazení technologie LTE Advanced (LTE-A), která umožňuje zároveň využívat více frekvenčních pásem. To vede ke zvýšení rychlosti datového přenosu.

Technologie byla nasazena na jihozápadě kraje Vysočina. O2 uvádí, že díky využití dostupných pásem o šíři 10 a 5 MHz zde lze s patřičnými přístroji dosáhnout rychlosti stahování až 112 Mb/s.

Společnost testuje také využití celé šířky frekvenčních pásem v rozsahu 10 + 15 Mhz, což má maximální rychlost stahování zvýšit až na 185 Mb/s.

Nyní pracujeme především na pokrývání co největšího území signálem 4G LTE, nicméně naši infrastrukturu již připravujeme na další zrychlování. I kvůli tomu jsme ve vybrané lokalitě spustili technologii LTE Advanced, abychom v praxi vyzkoušeli její možnost,” uvedl k dění na Vysočině Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

LTE síť O2 mohou využívat všichni zákazníci s libovolným datovým tarifem od O2. Podmínkou je zařízení s podporou 4G LTE a nový typ SIM karty- tzv. USIM.

Zdroj: O2
Úvodní foto: 3GPP

Komentáře