Nvidia spustí cloudovou herní službu, konkurenci Sony PlayStation Now

Cloudová herní služba GRID má podpořit prodej tabletu a kapesní herní konzole Shield. Zatím má být zdarma.

Nvidia spustí cloudovou herní službu, konkurenci Sony PlayStation NowPříští týden spustí Nvidia on-line službu streamování her. Její beta testování trvalo více než rok. Využít streamování však budou moci pouze majitelé tabletů a kapesních herních konzolí Shield.

Cloudová herní služba Nvidia GRID bude nejprve dosupná v USA jako bezplatné preview. Společnost přitom neupřesňuje, zda ji plánuje zpoplatnit. Uvedení v Evropě se chystá na prosinec.

Služba bude konkurovat streamovací službě Sony PlayStation Now, která je stále v beta verzi a funguje na televizorech a konzolích Sony. Nvidia slibuje vyšší herní výkon a streamování her v rozlišení 720p při 60 snímcích za sekundu.

V době uvedení bude k dispozici 20 streamovanýc titulů, mezi nimi i Batman: Arkham City a Borderlands 2.

Nvidia si od služby slibuje, že přiláká více zákazníků tabletu Shield. Ten se v příštích týdnech dočká updatu na Android 5.0.

Služba bude využívat specifických hardwarových a grafických funkcionalit tabletu Shield, a proto nebude dostupná na zařízeních dalších výrobců. I když by se to do budoucna mohlo změnit, přiznal Anres Fear, senior product manager GRID cloud computing.

Kromě dalších tabletů by Nvidia mohla službu rozšířit i na desktopy a notebooky s jejími grafickými kartami.

Hry v rámci služby běží na serverech Amazonu a do zařízení Nvidie se dokážou nahrát v řádu sekund. Jedinou limitací je v zásadě rychlost a odezva připojení. Proto budou tablety a konzole Nvidia pro přístup ke službě využívat Wi-Fi. Lte nebude zatím dostupné.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Nvidia

Komentáře