Nvidia se údajně snaží získat exkluzivitu na velké herní značky

Iniciativa GeForce Partner Program se podle serveru HardOCP snaží přimět majitele velkých herních značek, aby Nvidii poskytli exkluzivitu. Nová řada grafických karet Asus Arez, která je postavena na architektuře AMD a chybí jí logo značky Republic of Gamers, tyto spekulace jen přiživuje.

Nvidia se údajně snaží získat exkluzivitu na velké herní značkySpolečnost Nvidia nedávno představila iniciativu GeForce Partner Program, jejímž cílem je poskytnout hráčům „transparentní a konzistentní“ informace grafické platformě a softwaru, který si kupují. Podle serveru HardOCP, který cituje řadu zdrojů z herního průmyslu, je to však celé jinak.

Server totiž uvádí, že se pod fasádou programu skrývá snaha Nvidie získat exkluzivitu na přední herní značky. Nvidia toto tvrzení nepotvrdila ani nevyvrátila, ale nedávno vydaná série grafických karet Asus Arez naznačuje, že na tom celém možná něco bude.

Řada Asus Arez je totiž postavena na grafických jádrech Radeon RX od konkurenčního AMD a oproti předchozím sériím karet Asus s Radeony jí cosi schází – logo známé a dlouhodobě budované značky Republic of Gamers.

V tuto chvíli nelze s jistotu říci, zda jde o náhodu či potvrzení výše popsaných tvrzení. Samotné AMD však vzápětí vydalo prohlášení, v němž hovoří o tom, že hodlá společně se svými partnery postupovat „otevřeně, transparentně a bez omezení“.

Opět nelze s jistotou říci, zda šlo o neškodnou formulaci, nebo naopak cílení šťouchnutí do nové politiky zeleného konkurenta. Server HardOCP si však za svým tvrzením stojí a zdůrazňuje jeho potenciální dopad na spotřebitele a jejich možnosti volby.

Zdroj: HardOCP, IDG News Service

Úvodní foto: Nvidia

Komentáře