Nvidia představila novou sérii grafických karet GeForce RTX s technologií ray tracingu

Nová karty s novou architekturou Nvidia Turing si podle výrobce poradí s výpočetně velmi náročným konceptem realistického zobrazování světla a jeho interakce s objekty. Výrobci herních sestav již oznamují první modely.

Nvidia představila novou sérii grafických karet GeForce RTX s technologií ray tracinguSpolečnost Nvidia představila novou řadu grafických karet GeForce RTX, které jsou postaveny na nové architektuře Nvidia Turing. Hlavní předností série RTX je podpora ray tracingu a umělé inteligence v reálném čase během hraní.

Krátká technická odbočka – ray tracing je výpočetně náročná technologie, která pracuje s odrazem a rozptylem jednotlivých světelných paprsků ve virtuálním prostředí. Jeho nasazení umožňuje dosáhnout bezmála fotorealistických scén.

Nvidia uvádí, že díky novým jádrům s architekturou Nvidia Turing nabídne ray tracing objektů a prostředí s různými charakteristikami v reálném čase s fyzikálně přesnými, realistickými stíny, odrazy světla, refrakcemi a globálním osvětlením.

Dobrá zpráva pro pařany i profesionály 

Díky umělé inteligenci a hardwarové akceleraci světelných paprsků integrovaných do grafických karet GeForce RTX je pravidelné využívání těchto futuristických možností doslova za rohem,“ uvedl viceprezident společnosti Tony Tamasi.

Nvidia vývojářům nabízí řadu softwarových a hardwarových nástrojů, aby mohli tuto technologii využít. Nvidia RTX je podporována v aplikaci DirectX Raytracing a usnadňuje implementaci do her vyvíjených v rozhraní Windows a Vulkan.

Karty GeForce RTX kromy ray tracingu podporují také technologii Deep Learning Super-Sampling aplikující hloubkovou analýzu a umělou inteligenci do vykreslovacích technik. Výsledkem jsou podle Nvidie ostré a hladké hrany na vykreslených objektech ve hrách.

Výrobci herních sestav Acer, Dell a HP již oznámili první chystané modely s novými kartami řady RTX. Kromě pařanů tyto technologie zajisté ocení i profesionálové a Nvidia již oznámila také podporu ze strany společností Adobe, Autodesk nebo Pixar.

Zdroj: Nvidia, IDG News Service
Úvodní foto: Nvidia

Komentáře