Novým provozním ředitelem Esetu je Luka, pozici CTO zastane Malcho

Společnost Eset jmenovala do dvou nových funkcí v top managementu dlouholeté členy svého týmu.

Novým provozním ředitelem Esetu je Luka, pozici CTO zastane MalchoDosavadní technologický ředitel společnosti Eset Palo Luka (na foto vlevo) byl jmenován do funkce provozního ředitele (Chief Operating Officer) a Ignacio Sbampato do funkce obchodního ředitele (Chief Business Officer,, na foto vpravo). Na místo technologického ředitele (Chief Technology Officer) se přesouvá Juraj Malcho, dosavadní ředitel pro výzkum a vývoj.

Změna má společnosti pomoci k posunu v žebříčku výrobců bezpečnostního softwaru pro firmy a domácnosti a taktéž posílit její dobré jméno v bezpečnostním průmyslu.

Svěřit nejnáročnější oblasti naší firmy do rukou lidí, kteří strávili nespočet hodin jejím budováním do podoby oceňovaného dodavatele IT bezpečnosti, ještě víc posílí naši proaktivní ochranu,“ uvedl v oznámení Richard Marko, generální ředitel společnosti.

Z Pala Luky, který je IT profesionálem s více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru kybernetické bezpečnosti a který šest let působil na pozici ředitele technologické divize, se stává provozní ředitel. Kromě řízení se bude věnovat i strategickým investicím.

Luka během své kariéry dohlížel na úspěšné dokončení dosud největšího firemního projektu, kterým byl vývoj bezpečnostních řešení pro firmy Eset Endpoint Security. Je také jedním z iniciátorů vybudování výzkumného centra, které bylo otevřeno v roce 2015 na půdě Fakulty informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Jeho nástupcem na postu technologického ředitele se stává Juraj Malcho, který předtím šest let dohlížel na výzkum a vývoj Esetu. Jeho novým úkolem bude zaměřit se na budování nových výzkumných a vývojových center a také zlepšování vývoje a kvality řešení a služeb Esetu. Zaměří se také na posílení spolupráce s univerzitami, vysokými školami a akademickou obcí.

Ignacio Sbampato, který byl šest let obchodním a marketingovým ředitelem Esetu, se přesouvá na pozici obchodního ředitele. Jeho úkolem bude dohlížet na globální obchod, marketing, byznys development a péči o zákazníky.

Bude mít taktéž strategickou roli ve firemních plánech posunout se z pátého místa v žebříčku výrobců bezpečnostního softwaru pro firmy a domácnosti do top 3. Sbampato má také zlepšit podíl na slabších trzích a zaměřit se na budování silné zákaznické základny v segmentech Enterprise a MSP.

 
Úvodní foto: Eset software

Komentáře