Nový vlajkový model Huawei se bude muset obejít bez aplikací od Googlu

Nová generace chytrých telefonů Huawei Mate 30 nebude obsahovat aplikace YouTube, Gmail a další. Co víc, uživatelé nebudou mít ani přístup do obchodu Google Play. Omezení se nicméně netýká těch zařízení Huawei, která jsou již v prodeji.

Nový vlajkový model Huawei se bude muset obejít bez aplikací od GoogluSpolečnost Google potvrdila, že nové vlajkové telefony značky Huawei nebudou obsahovat jeho aplikace. V praxi to znamená, že uživatelé nové generace Huawei Mate 30 se budou muset obejít bez aplikací YouTube, Gmail a dalších.

Budoucí chytré telefony Huawei navíc nebudou mít přístup do obchodu Google Play, v němž se nachází kompletní ekosystém aplikací pro Android. Pokud se rozhodnutí Googlu nezmění, čínský výrobce bude mít problém s prodejem hlavně v Kanadě a Evropě.

Omezení ze strany amerického giganta se však netýká současných telefonů Huawei; jejich majitelé budou mít přístup ke všem aplikacím Google jako doposud.

Huawei má zájem i nadále používat operační systém Android a jeho ekosystém. Pokud nám to americká vláda nedovolí, budeme pokračovat ve vývoji vlastního operačního systému a ekosystému,“ uvedl mediální zástupce Huawei pro web IT World Canada.

Huawei svůj operační systém s názvem HarmonyOS formálně uvedl již v srpnu 2019. Přestože má být v první řadě použitý v chytrých obrazovkách či chytrých hodinkách, čínský výrobce uvádí, že chytré telefony na něj dokážou přejít během několika dnů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: denis_vermenko @fotolia.com

Komentáře