Nový Skype pro firmy v sobě spojí vlastnosti platforem Skype a Lync

Novinka na poli podnikové komunikace se objeví v první polovině roku 2015 a má v sobě spojit to nejlepší z nástrojů Skype a Lync. K dispozici bude coby součást služeb Office 365 nebo serverové služby.

Nový Skype pro firmy v sobě spojí vlastnosti platforem Skype a LyncSpolečnosti Microsoft a Skype představují novou komunikační platformu Skype po firmy, která se stane novou verzí původního komunikačního nástroje Lync. Nový produkt vstoupí na trh v průběhu první poloviny roku 2015 a má v sobě spojovat ty nejsilnější prvky z obou komunikačních platforem.

K dispozici bude jako součást aktualizace předplacených podnikových služeb Office 365 nebo ve formě nové serverové služby. Podobně, jak je tomu dnes u Lync, Skype pro firmy bude klientem, serverem a službou oddělenou od aplikace Skype, která je určená koncovým uživatelům.

Věříme, že Skype pro firmy změní směr komunikace mezi lidmi ve firemním prostředí, podobně jako to dokázal Skype v oblasti komunikace běžné. Nová platforma především umožní společnostem jít za hranice svého podnikání a navázat kontakt se stamiliony současných uživatelů Skype,“ uvedl Gurdeep Pall, víceprezident společnosti Skype pro korporátní segment.

Z klasické aplikace Skype si nová platforma vzala například ikony pro volání, připojení videa a ukončení hovoru. Využit byl také hovorový panel ze Skype, který zajišťuje viditelnost aktivního hovoru v malém okně, a to i v případě, že se ve stejnou chvíli uživatel věnuje jiné aplikaci.

Z platformy Lync si nový produkt vezme například sdílení obsahu a telefonování. Navázaní komunikace se nově stane jednodušším, přenos hovoru například bude otázkou jednoho kliknutí, nikoliv tří. Lync již nyní nabízí funkci instant messaging a možnost audio hovoru s uživateli Skype. Skype pro firmy však umožní realizovat video hovory a sdílet adresář kontaktů Skype. Volající tak budou schopni spojit se s kterýmkoliv jiným uživatelem Skype na jakémkoliv zařízení.

Současní uživatelé Lync serveru ve svých data centrech získají novou aplikaci přechodem z Lync Serveru 2013 na server Skype pro firmy. Nebude vyžadován žádný nový hardware. Pro zákazníky Office 365 bude přechod ještě jednodušší. Aktualizace bude automatickou součástí předplaceného balíku.

Zdroj: Skype
Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře