Nový nástroj Microsoftu odstraní z PC předinstalované aplikace třetích stran

Novinku s názvem Refresh Windows zřejmě nejčastěji využijí majitelé nových PC, kteří s její pomocí odstraní předinstalovaný a nevyžádaný bloatware, nejčastěji aplikace výrobce PC nebo jeho partnerů.

Nový nástroj Microsoftu odstraní z PC předinstalované aplikace třetích stranMicrosoft představil nový softwarový nástroj, který uživatelům umožní odstranit ze počítače nežádoucí předinstalované aplikace. Nástroj s názvem Refresh Windows smaže kompletní obsah disku a zanechá na něm čistou instalaci Windows 10 bez jakéhokoliv dalšího softwaru.

Z nástroje budou mít bezesporu radost majitelé nových notebooků, kteří v nich po prvním spuštění mohou kromě operačního systému Windows najít spoustu „bloatwaru“ od výrobce samotného PC nebo jeho partnerů. Nástroj jim ušetří spoustu času stráveného odstraňováním těchto nevyžádaných aplikací.

Refresh Windows je momentálně dostupný účastníkům programu Insider, kteří testují zatím neuvolněné verze systému. Lze očekávat, že všeobecná dostupnost nástroje přijde s letošní velkou aktualizací, která by měla být uvolněna v den prvních narozenin Windows 10.

Nevýhodou nástroje je, že odstraní nejen všechny aplikace třetích stran, ale zřejmě i některé programy od Microsoftu (například Office) nebo ovladače. Uživatele tak stejně bude čekat trocha ruční instalace.

Řada uživatelů bude novým nástrojem zřejmě nadšená, OEM partneři Microsoftu však možná nikoliv. To, že Microsoft dá uživatelům možnost jedním kliknutím sežehnout všechny předinstalované aplikace, ze kterých výrobcům putují extra příjmy, zřejmě nebude považováno za přátelský krok.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře