Nový holding Solitea koupil společnost Aquasoft

Holding, který vznikl na začátku června 2014 spojením Cígler Software a Vemy, a který za sebou má silnou skupinu J&T, začal nakupovat. Na poli českého IT vzniká nový velký hráč.

Nový holding Solitea koupil společnost AquasoftSpolečnost Solitea, která vznikla začátkem června 2014 spojením společností Vema a Cígler Software, oznámila svou první akvizici.

Jejím předmětem je společnost Aquasoft, v níž Solitea koupí 100% podíl. Aquasoft se zabývá dodáváním softwarových řešení pro státní správu, zdravotnictví a komerční sektor. Solitea tak akvizicí rozšíří své působení z oblasti účetních, mzdových a ERP systémů i do oblasti dodávání individuálních projektů.

Mezi zákazníky Aquasoftu patří například Generální ředitelství cel, Český telekomunikační úřad, celní správa Srbské republiky či české a turecké ministerstvo zemědělství.

Český i slovenský trh informačních systémů je vysoce konkurenční, pohybují se na něm stovky dodavatelů ICT řešení a málokdo z nich má dnes sílu na větší inovace svých produktů,“ uvedl Martin Cígler, předseda představenstva společnsti Solitea.

Produkty společností se vzájemně velmi dobře doplňují a také jsme nyní schopni využít nejen vnitřních synergií, ale i kvalitních lidských zdrojů napříč skupinou k dalšímu rozvoji našich řešení,” dodal.

Jsme připraveni plně využít a dále rozvíjet naše know-how při řešení náročných projektů spojených s novými příležitostmi, které sebou nese příslušnost ke skupině J&T,dodal Petr Franc, jednatel společnosti Aquasoft.

Holding Solitea nyní vlastní 100% společnosti Vema a 100% Aquasoftu. Prostřednictvím svých akcionářů pak vlastní i 100% společnosti Cígler Software.

Vlastníky Solitey jsou Martin Fedor (70%), partner skupiny J&T a Martin Cígler (30%), zakladatel Cígler Software. Opci na 8% Solitey mají původní vlastníci Vemy, Martin Máčel a Jan Tomíšek.

Zdroj: Solitea
Úvodní foto: © spiral - Fotolia.com

Komentáře