Novinky z dílny Applu: kreditka, streamovací služba i zpravodajské předplatné

Apple se vrhá na pole služeb. Na tiskové konferenci představil vlastní kreditní kartu, vylepšenou streamovací službu, inovované zpravodajské předplatné a zbrusu novou herní platformu. Které služby ale dorazí k nám?

Novinky z dílny Applu: kreditka, streamovací služba i zpravodajské předplatnéSpolečnost Apple se vrhá do nových vod – na tiskové konferenci představila kreditní kartu Apple Card a ambiciózní streamovací službu Apple TV+. Zároveň oznámila i vylepšení zpravodajské služby Apple News a nové herní předplatné Apple Arcade.

Nová kreditka od Applu bude součástí aplikace Wallet na iPhonech a má nabízet názorné grafy a srozumitelné přehledy o transakcích. Nebude chybět ani řazení příjmů a výdajů podle kategorií a týdenní či měsíční přehledy.

Karta bude propojená se službou Apple Pay a nabídne možnost bezkontaktních plateb. Apple zároveň představil i fyzickou titanovou kreditní kartu v minimalistickém designu. Zajímavostí je, že na kartě chybí citlivé údaje o držiteli.

Apple uvádí, že služba bude pro uživatele zcela bez poplatků a zároveň slibuje podíl na poplatcích. Uživatel má dostat zpět 3 % z částky při nákupu zboží od Applu, 2 % při platbě přes Apple Pay a 1 %, pokud zaplatí fyzickou kreditkou Apple Card.

Jablečné karty budou dostupné v létě, ovšem služba bude omezená jen pro americký trh. Je otázkou, v jaké podobě – či zda vůbec – se Apple Card dostane do našich luhů a hájů.

Je libo zprávy či hry?

Společně s kreditní kartou Apple představil i vylepšenou verzi streamovací služby Apple TV+, která si klade za cíl stát se hlavním konkurentem Netflixu. Apple TV plánuje nabízet vedle nejrůznějších pořadů i vlastní tvorbu.

Vylepšení se dočkala i služba Apple News, jež nově nese název Apple News+. Předplatné nabízí přístup k více než třem stovkám titulů od deníků po lifestylové magazíny. Vše je k dispozici za deset dolarů měsíčně, ovšem pouze v USA a Kanadě.

Apple v neposlední řadě míří i do segmentu her – na konferenci představil systém Apple Arcade, který má pro změnu konkurovat populárnímu Steamu. V rámci předplatného nabídne přes stovku her. Služba bude spuštěna na podzim ve více než 150 zemích.

Zdroj: Apple
Úvodní foto: Apple

Komentáře