Novinky ve smartphonech Sony: špičkový foťák i kompaktní provedení

Společnost Sony ukázala kompaktnější smartphone Xperia XCompact a Xperia XZ se zdokonaleným fotoaparátem a se schopností optimalizace

Novinky ve smartphonech Sony: špičkový foťák i kompaktní provedeníSony Xperia XZS telefonem Sony Xperia XZ výrobce cílí na aktivní uživatele, kteří chtějí mít možnost zachytit jakýkoliv okamžik, i v pohybu. Smartphone s 5,2‘‘úhlopříčkou Full HD displeje má zdokonalený fotoaparát s rozlišením 23 MPx, který doplňuje ostření s laserovým paprskem a snímač RGBC-IT pro zachycení infračerveného světla a lepší vyvážení bílé.

Tyto tři technologie mají smartphonu pomoci zachytit ostré snímky s vyšší rychlostí a lepšími barvami. Sony uvádí, ž od spuštění do první expozice uplyne 0,6 s.

Telefon pohání procesor Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB paměti RAM a 32 GB eMMC (jedna karta SIM), 64 GM (dvě karty SIM) plus až 256 GB přes microSD kartu.

K dostání je temně modré, minerální černé a platinové barvě. S rozměry 146 x 72 x 8,1 mm telefon váží 161 gramů.

Sony Xperia XCompactMenší a levnější model Sony Xperia XCompact cílí na méně náročné zákazníky. S jemně zaobleným tvarem a kompaktní velikostí 4,6‘‘se snáze ovládá jednou rukou a vejde se i do menší kapsy.

Spolu s větším modelem Xperia XCompact sdílí obrazový snímač i další technologie vylepšující snímání obrazu. Menší model má HD displej, rozměry 129 x 65 x 9,5 mm a váží 135 gramů. Pohání jej také slabší procesor Qualcomm Snapdragon 650 a 3 GB RAM.

Telefonbude k dostání v mlhové modré, vesmírně černé a bílé barvě.

Kristýna Bernatová, channel marketing manager, Sony Mobile

Sony u obou modelů uvádí, že mají „schopnost optimalizace“.Smartphone se učí podle toho, jak jej uživatel používá a přizpůsobuje se tomu. Učí se a adaptuje na základě vašich uživatelských návyků a slibuje, že s ní budete spokojenější, než s jakýmkoli telefonem předtím.  

Ceny zatím nebyly oficiálně oznámeny.

Sony Xperia

Zdroj: Sony
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře