Nové zařízení Lenovo Cast přenese obsah tabletu nebo telefonu na větší obrazovku

Lenovo představilo své vlastní řešení pro bezdrátové zrcadlení obsahu mobilního zařízení na televizi nebo jiném velkém displeji. Lenovo Cast přenese signál na vzdálenost až 20 metrů, podporuje duální WiFi a funguje ve spojení s jakýmkoliv zařízením podporujícím DLNA nebo Miracast.

Nové zařízení Lenovo Cast přenese obsah tabletu nebo telefonu na větší obrazovkuSpolečnost Lenovo na své konferenci Lenovo Tech World představila Lenovo Cast, nové zařízení, které přenáší multimediální obsah z malých osobních zařízení na velké obrazovky.

Lenovo Cast pracuje ve třech jednoduchých krocích: stačí jej zapojit, spárovat se zařízením a začít přehrávat obsah. Zařízení se zapojuje do libovolného HDMI portu na velké obrazovce, načež se spáruje s telefonem nebo tabletem podporujícím technologie DLNA nebo Miracast.

Lenovo uvádí, že na rozdíl od ostatních přehrávacích zařízení tohoto typu zajišťuje Lenovo Cast bezproblémové přehrávání díky své duální WiFi frekvenci, kdy komunikuje ve 2,4GHz i 5GHz pásmu.

Lenovo Cast má zároveň být schopné přenášet digitální obsah a signál až na 20 metrů, a to dokonce i přes zeď. Zároveň není limitován jen sdílením videí, neboť dokáže zrcadlit i další obsah, který mají uživatelé ve svých chytrých telefonech.

Novinka by se na českém trhu měla objevit v září 2015 za cenu, která ještě bude stanovena.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře