Nové procesory Intel Rocket Lake by měly být dostupné na konci března

Německý prodejce – embargům navzdory – minulý týden uvedl do prodeje nejnovější čipy Intel Rocket Lake-S 11. generace. Po zásahu Intelu výrobce upřesnil, že se procesory na pulty dostanou 30. 3. 2021.

Nové procesory Intel Rocket Lake by měly být dostupné na konci březnaNěmecký web Hardwareluxx.de přinesl informaci, že nový čip Intel Rocket Lake-S 11. generace, který se vyznačuje rychlejším herním výkonem než čipy Ryzen 5000 od konkurenčního AMD, by měl být uveden do prodeje 30. 3. 2021.

Datum bylo upřesněno poté, co německý obchod Mindfactory spustil předčasný prodej zmiňovaných procesorů. To ovšem ze strany Intelu vyvolalo silnou nevoli a situaci aktuálně řeší.

Model Rocket Lake-S podle dostupných zpráv funguje lépe než předchozí procesory Comet Lake S 10. generace, ale nepřekonává vrcholové čipy Ryzen 9 od AMD.

I když tento procesor Core i7-11700K Rocket Lake je ve srovnání s předchozí generací lehčí dvě jádra, výrobce slibuje stejné dvouciferné zvýšení IPC v efektivitě CPU, jaké je možné vidět u mobilních částí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře