Nové partnerství Applu a Ciska je dalším krokem ve snaze dostat iOS do podniků

Optimalizace sítí a podnikových prostředí Ciska pro operační systém iOS představuje další posun ve snaze proměnit spotřebitelské iPhony a iPady v sexy pracovní nástroje.

Nové partnerství Applu a Ciska je dalším krokem ve snaze dostat iOS do podnikůSpolečnost Cisco si vybrala svou konferenci Global Sales Experience v Las Vegas k oznámení strategického partnerství se společností Apple. Hlavním cílem této spolupráce bude otevřít cestu zařízením s iOS do podnikové sféry.

Cisco chce v rámci nového partnerství optimalizovat své sítě pro zařízení a aplikace běžící na iOS. Zároveň má dojít k integraci iPhonů s podnikovými prostředími od Ciska a posílit možnosti spolupráce prostřednictvím iPadů.

To, že se Apple, takto značka prémiových spotřebitelských zařízení, snaží dostat do podnikové sféry, není nic nového. Společnost v létě 2014 uzavřela zásadní partnerství s IBM, na které pak na podzim navázala spuštěním plánu pro podporu podnikových zákazníků.

Pro zajímavost dodáváme, že závěrem loňského roku došlo k uzavření partnerství i mezi Ciskem a IBM.

Apple staví svou snahu o proniknutí do podniků na spojení „sexy“ koncových zařízení s výkonnou a osvědčenou infrastrukturou od zavedených výrobců. Tento argument akcentoval při ohlášení partnerství s Ciskem i CEO Applu Tim Cook.

Dohoda podle něj „poskytne podnikům nástroje pro maximální využití potenciálu iOS a umožní zaměstnancům stát se ještě produktivnějšími prostřednictvím zařízení, která mají rádi“.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře