Nové kompetenční centrum Clover umožní testovat cloudové prostředí

Pro klienty, kteří váhají, zda jsou cloudové technologie vhodné i pro jejich firmu, vytvořil DataSpring spolu s HPE kompetenční centrum k testování běžných scénářů využití.

Nové kompetenční centrum Clover umožní testovat cloudové prostředíKompetenční centrum Clover vzniklo ve spolupráci společností Hewlett Packard Enterprise (HPE) a DataSpring. Zájemcům poskytuje zájemcům možnost vyzkoušet si čtyři běžné scénáře využívání cloudových služeb.

Ty se zabývají problematikou datových center v cloudovém prostředí, tvorbou a poskytováním cloudových služeb a jejich zpřístupněním koncovým zákazníkům, migrací tradičních IT služeb do cloudu včetně modelových příkladů a tvorbou aplikací přímo určených pro cloud, tzv. cloud-native.

Naším cílem bylo nabídnout zákazníkům prostor potřebný pro vyzkoušení cloudových řešení v reálném prostředí moderního a Tier III certifikovaného datového centra. Kromě možnosti testování nabízí tento projekt také platformu pro vývoj nových cloudových řešení a scénářů v ověřeném prostředí bez kompromisů,“vysvětlil v oznámení Martin Chládek, jednatel společnosti DataSpring.

Cílovou skupinou Cloveru jsou jednak zákazníci, kteří se zajímají o problematiku cloudu a nemají možnost si technologie vyzkoušet kvůli nedostatku vlastních zdrojů či znalostí, a jednak experti, potažmo channel partneři, kteří tu budou moci vyvíjet a testovat své vlastní služby.

Jedná se vlastně o laboratoř ve virtuálním prostředí. Naším cílem je, aby si zákazník měl šanci přímo vyzkoušet téměř kompletní portfolio hybridních cloudových řešení HPE na privátní infrastruktuře. A zároveň, aby i do budoucna měl platformu pro vývoj svých nových cloudových řešení a scénářů,“ dodal generální ředitel společnosti HPE Jan Kameníček.

DataSpring a HPE chtějí oslovit firmy i tím, že jim odeberou zátěž, kdy IT specialisté musejí neustále vytvářet nové instance operačních systémů pro běh aplikací. Místo toho by se přitom mohli věnovat hlavně vývoji a vylepšování aplikací.

 

Zdroj: DataSpring, HPE
Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře