Nové HP se představilo v ČR a ukázalo, co chystá

Češti zástupci divizí PC a tiskáren v listopadu vzniklého HP zhodnotili odštěpení od Hewlett-Packard a představili, s čím jde nová společnost na trh.

Nové HP se představilo v ČR a ukázalo, co chystáNotebook Star Wars Special Edition. Notebook Star Wars Special Edition.

Rozdělení společnosti Hewlett-Packard na dvě samostatné společnosti zatím hodnotí zástupci nové vzniklého HP pozitivně.

Spolupráce se zákazníky a partnery běží tak jako doposud,“ uvedl Jan Zeman, šéf divize tiskáren HP a dodal: „Z pohledu servisu, který poskytujeme zákazníkům, nedošlo k žádné změně“.

Zleva: Tomáš Kvašňovský a Jan Zeman, HPHP bude podle Jana Zemana tisk nadále vnímat jako klíčové odvětví, kde chce být lídrem jak v domácím tisku, tak v komerčním segmentu.

Přestože se oblasti tiskových služeb věnuje samostatná divize, HP v ní podle slov Zemana vidí velký potenciál. V porovnání s předchozím rokem HP v těchto službách zaznamenalo růst o 30 %.

Zeman také připomenul, že v kategorii velkoformátových tiskáren/plotrů HP před měsíce uvedlo PageWide XL – dnes nejrychlejší stroje své kategorie.

Yveta Holečková, ředitelka divize PC, navázala tím, že v PC se „chce soustředit na komerční sféru a primárně na mobilní zařízení“. V této oblasti se výrobce chystá rozšířit nabídku služeb.

Yveta Holečková, ředitelka divize PCPro spotřební segment HP připravilo před Vánocemi speciální edici notebooků Star Wars a promo akce na myš pod stejným subbrandem.

Notebook Star Wars Special Edition blíže představil produktový manažer Peter Orechovský. HP k němu kromě speciálního retailového balení připravilo i sleeve obal a menší myš.

V názvu produktu však oficiálně chybí „HP“, protože jde o produkt přímo licencovaný pod značkou Star Wars.

Peter Orechovský ukazuje notebook Star Wars Special Edition

V komerčním segmentu je novinkou hybridní zařízení 2 v 1 s oddělitelnou klávesnicí - HP Elite x2 10 a 12 (podle úhlopříčky). Hybrid, který bude propojitelný s dalšími periferiemi přes bezdrátovou mini dokovací stanici, se objeví v distribuci až od února.

David Lev ukazuje srovnání velikostí aktuální a předchozí generace firemních laserových tiskáren HP

David Lev, šéf produktových manažerů tiskáren, navázal na promo akci Star Wars tím, že k domácím tiskárnám HP dodává triko a nažehlovací motiv, který si zákazníci mohou sami nanést.

Od podzimu jsou pak na trhu dostupné nové generace laserových tiskáren HP, které staví na vylepšeném typu toneru. Ten se zapéká při nižší teplotě, čímž se zrychluje tisk a snižují nároky a spotřeba zapékací jednotky.

Nová generace má podle Davida Lva tisknout duplexně skoro stejně rychle jako předchozí modely jednostranně. Inovace navíc dovolila tiskárny zmenšit.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře