Nové čipy Snapdragon 630/660 dodají levným telefonů dosud nevídané funkce

Nová generace mobilních čipů najde uplatnění v cenově dostupných telefonech, tabletech a dalších zařízeních. Nabídne rychlé LTE, podporu nových standardů a rozhraní, rychlejší nabíjení, práci se 4K videem nebo funkce rozpoznávání řeči.

Nové čipy Snapdragon 630/660 dodají levným telefonů dosud nevídané funkceSpolečnost Qualcomm představila nové procesory. Po výkonem nabitém Snapdragonu 835, který pohání vlajkové chytré telefony a chystá se na debut v oblasti PC, se na trhu objeví čipy „nižší“ kategorie Snapdragon 630 a 660.

Uvozovky jsou namístě, neboť tyto čipy přinesou oproti svým předchůdcům výrazné zlepšení výkonu. Novinky se dočkají nasazení v levnějších chytrých telefonech (hovoří se o cenové hladině nad 200 dolarů), ale přinesou funkce, které ještě relativně nedávno nabízely jen výrazně dražší modely.

Co konkrétně? Rychlejší LTE připojení, grafické procesory schopné nahrávat 4K video, rychlé nabíjení, podporu Bluetooth 5, USB 3.1, Wi-Fi 802.11ac nebo API pro rozpoznávání předmětů či zpracovávání lidské řeči.

Snapdragon 660 nahradí model 653, oproti kterému nabídne 20% zrychlení CPU a 30% zrychlení GPU. Snapdragon 630 je zase nástupcem Snapdragonu 625 a nabídne o 10 % rychlejší CPU a a o 30 % rychlejší GPU.

Obě novinky jsou vyráběny 14nm procesem a kromě chytrých telefonů najdou uplatnění i v tabletech, dronech nebo zařízeních pro internet věcí. Na trhu by se měly objevit v průběhu následujících měsíců.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře