Nové čipy Intel Atom Cherry Trail slibují velké rozšíření schopností tabletů

Nová generace s označením Cherry Trail sice neprodlouží výdrž baterie, ale nabídne například dvojnásobně rychlou grafiku proti sérii Bay Trail, bezdrátové technologie a podporu 3D kamery RealSense.

Nové čipy Intel Atom Cherry Trail slibují velké rozšíření schopností tabletůAni společnost Intel nezůstala na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně stranou a představila zde zbrusu novou generaci procesorů Intel Atom.

Série ponese název Cherry Trail a na trhu by se měla objevit, již pod novým značením, v průběhu letošního roku. Intel si od ní slibuje podstatné posílení možností tabletů.

První tablety s čipy Atom X5 a X7 se na trhu objeví již během prvního pololetí. Půjde o zařízení v cenové hladině od 119 do 499 dolarů a o velikosti displeje od 7 do 10 palců.

V nových zařízeních je uvedou společnosti Asus, Lenovo, Acer,Dell, Toshiba a Hewlett-Packard, a to jak v tabletech s Androidem, tak s Windows.

Bezdrátové dobíjení, 3D kamery a mnoho dalšího

Cherry Trail podle Intelu přinese celou řadu vylepšení oproti předchozí generaci Bay Trail. Podporovat budou například funkci True Key, která umožní zalogování pomocí biometrického ověření (tvář, otisk prstu) místo zdlouhavého vyťukávání hesel (na softwarové klávesnici zvlášť úmorného).

True Key má podle Intelu v budoucnu najít uplatnění i například při přihlašování do emailové schránky nebo bankovnictví.

Další novinkou bude podpora 3D kamery RealSense, která díky dvěma objektivům dokáže určit vzdálenost předmětu a jeho tvar. Kamera je zatím v relativně rané fázi vývoje, ale již teď umí například naskenovat předmět a vytvořit tak podklad pro 3D tisk.

Cherry Trail rovněž podporuje bezdrátové technologie pro nabíjení i přenos dat. Místo malého displeje tabletu bude obsah možné bezdrátově promítat na velký monitor. V druhém pololetí dostanou tablety s novými čipy schopnost bezdrátového dobíjení, jaké dnes nabízí například nový Samsung Galaxy S6.

Nové čipy mají sice být úspornější než předchozí generace, ale jejich síla je spíše ve výkonu. Ve srovnání s generací Bay Trail mají například nabídnout dvojnásobně rychlou grafiku.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře