Nová verze Androidu bude zahrnovat zabezpečení Samsung Knox

Google integruje do nadcházející verze Androidu technologii Samsung Knox, která mu má pomoci čelit výzvám trendu podnikové mobility.

Nová verze Androidu bude zahrnovat zabezpečení Samsung KnoxSpolečnosti Samsung a Google oznámily, že část technologie Samsung Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android. Ta bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat.

Spolupráce firem Samsung a Google má být odpovědí na sílící poptávku po bezpečné mobilní platformě. Zároveň má zajistit, aby nebylo ohroženo koncového uživatele při využívání zařízení pro práci i pro osobní komunikaci.

Samsung uvádí, že Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení.

Samsung nabízí prostřednictvím Knox komplexní správu a úložiště aplikací. Kromě součástí Samsung Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou Knox EMM a Knox Marketplace.

Zdroj: Samsung
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře