Nová služba GeForce Now umožní pařanům hrát na cloudové herní sestavě

Nvidia spustí službu, díky které si budou i majitelé slabých PC moci zahrát nejnovější tituly. O výkon a grafiku se postará virtuální herní sestava v datacentru Nvidie, uživateli se bude streamovat pouze výsledný obraz. Tituly pro PC si takto zahraní i majitelé Maců.

Nová služba GeForce Now umožní pařanům hrát na cloudové herní sestavěSpolečnost Nvidia představila novou službu GeForce Now, která má milionům hráčů na PC a Macích nabídnout přístup k výkonnému hernímu PC běžícím na jádru Nvidia Pascal. Díky službě se hráči mohou propojit skrz cloudovou technologii s počítačem s grafickou kartou GeForce GTX 1080 a za využití Nvidia GameWorks streamovat obraz do svého zařízení.

Služba GeForce Now byla vyvíjena pět let a je kompatibilní s drtivou většinou osobních počítačů. Hráči si stáhnou aplikaci GeForce Now na svůj počítač a během několika kliknutí se připojí na své virtuální PC. Pak stačí nainstalovat hry ze služeb jako Steam, Battle.net, Origin, Uplay nebo GOG a začít hrát.

Hráči mohou využívat všech svých účtů na herních službách, které využívali doposud a rovněž mohou přes cloudové rozhraní nakupovat nové tituly. Služba počítá i se synchronizací, což znamená, že hráči mohou využít GeForce Now na notebooku a po synchronizaci pokračovat v rozehrané hře na svém primárním herním PC.

Pokud jde o cenu, hráči dostanou při první registraci do služby GeForce Now 1000 kreditů zdarma. Hraní na virtuálním PC s GeForce GTX 1080 bude stát 4 kredity za jednu minutu a hraní na PC s GeForce GTX 1060 bude stát 2 kredity za minutu. Poté půjde přikupovat 2 500 kreditů za 25 dolarů.

Předběžný přístup do služby GeForce Now je plánován na březen 2017 a začne ve Spojených státech, přičemž v ostrém provozu by služba měla být v průběhu letošního jara. Uvedení v Evropě zatím své pevné datum nemá.

Prodejci herních sestav v ohrožení?

Z pohledu resellera zaměřeného na gaming není GeForce Now příliš dobrou zprávou. Přestava, že si všichni hráči po globálním spuštění služby vystačí s levným notebookem a dobrým připojením, však má několik ale.

Napřed trocha čísel. Při současném kurzu dolaru a poměru 1 kredit = 1 americký cent vychází cena jednoho kreditu přibližně na 25 haléřů. Pokud se hráč spokojí s kartou GTX 1060, zaplatí za hodinu hraní přibližně 30 Kč, v případě využití GTX 1080 dvojnásobek.

Bude-li uživatel hrát průměrně jednu hodinu denně, zaplatí přibližně 11 000 Kč (GTX 1060), resp. 22 000 Kč (GTX 1080) ročně, v případě dvou hodin denně dvojnásobek a tak dále. Náruživějším pařanům se tak rozhodně vyplatí pořídit si vlastní mašinu.

Co víc, reselleři mohou službu GeForce Now naopak uvítat. Pokud bude širšímu okruhu uživatelů dostupné hraní nejlepších herních titulů v nejvyšší kvalitě, které se však dlouhodobě nevyplatí, je možné, že vzroste poptávka po nových sestavách. V každém případě se vyplatí GeForce Now sledovat...

Zdroj: Nvidia, ChannelWorld
Úvodní foto: © Mikael Damkier - Fotolia.com

Komentáře