Nordic Telecom vystupuje z Asociace provozovatelů mobilních sítí

Operátor ukončil členství v Asociaci provozovatelů mobilních sítí kvůli rostoucím rozporům v pohledu na stav a budoucnost českého telekomunikačního trhu. Nevzdává se však plánu stát se čtvrtým velkým operátorem v zemi.

Nordic Telecom vystupuje z Asociace provozovatelů mobilních sítíOperátor Nordic Telecom oznámil, že se rozhodl ukončit členství v Asociaci provozovatelů mobilních sítí (APMS). Důvodem jsou podle něj rozpory v pohledu na budoucnost telekomunikačního trhu v souvislosti s blížící se aukcí frekvence 700 MHz.

Nedařilo se nám s ostatními členy najít shodu v klíčových tématech poslední doby, jako je připravovaná aukce, pohled na vstup nového mobilního operátora na český trh či navrhované změny v legislativě,“ řekl David Voska z Nordic Telecomu.

Nordic nedávno prohlásil, že se chce stát třetím největším poskytovatelem pevného internetu v České republice. Na projektu čtvrtého operátora pracuje již několik let a pokud budou nastaveny vhodné podmínky aukce frekvence 700 MHz, plánuje se jí zúčastnit.

Chceme být plnohodnotným konkurentem tří velkých operátorů na poli mobilního volání i rychlého a dostupného mobilního internetu. Věříme, že stát nastaví podmínky, které umožní vstup čtvrtého operátora na český trh,“ dodal Voska.

Zdroj: Nordic Telecom

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře