Nordic Telecom postavil 1 000 vysílačů, pokrývá třetinu českých domácností

Operátor zkraje června zprovoznil tisící vysílač v pásmu 3,7 GHz. Služby Nordic Telecomu aktuálně využívá okolo 110 tisíc zákazníků.

Nordic Telecom postavil 1 000 vysílačů, pokrývá třetinu českých domácnostíSpolečnost Nordic Telecom oznámila, že pokračuje v budování své sítě pro poskytování pevného internetu vzduchem. Na začátku června zprovoznil již tisící vysílač v pásmu 3,7 GHz, jenž je vhodný i pro poskytování 5G mobilních služeb.

Chceme lidem nabídnout kvalitní internetové připojení, a to i tam, kde dosud chybělo. Díky dalším 5G frekvencím, které jsme úspěšně vydražili v loňské aukci, plánujeme navíc v blízké budoucnosti vstoupit i na mobilní trh,“ říká Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecomu.

Nordic Telecom aktuálně pokrývá svým internetem ve spektru 3,7 GHz už 1,6 milionu domácností. Tisícovku vysílačů (BTS) se společnosti podařilo vybudovat za 24 měsíců, jeho služby využívá více než 110 tisíc zákazníků.

V posledních čtyřech letech operátor investoval ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Společnost zároveň prostřednictvím dalších akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě,

Strategickým plánem Nordic Telecomu je provést fúzi všech akvizic do jedné společnosti a poskytovat služby z jedné společnosti zákazníkům v celé ČR.

Zdroj: Nordic Telecom

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře