Nokia se vrací, na český trh míří tři nové modely chytrých telefonů od finské legendy

Chytré telefony Nokia 6, Nokia 5 a Nokia 3 se pokusí navázat na úspěch, kterého značka dosáhla v době klasických mobilních telefonů. K dispozici budou u vybraných prodejců, výhradní distribuci má TCCM.

Nokia se vrací, na český trh míří tři nové modely chytrých telefonů od finské legendySpolečnost HMD Global, která je novým majitelem značky mobilních telefonů Nokia, oznámila exkluzivní partnerství s mobilním operátorem O2 a prodejci Mall.cz, CZC.cz a Datart. Tito partneři brzy zahájí prodej nového portfolia chytrých telefonů Nokia v České republice ve spolupráci s výhradním distributorem, jímž je TCCM.

Na trh tak v dohledné době zamíří trojice modelů Nokia 6, Nokia 5 a Nokia 3, které se pokusí navázat na legendární úspěch Nokie v „době přediphoneové“, kdy tato značka dominovala trhu mobilních telefonů a představovala jeden z klenotů finské ekonomiky.

HMD Global uvádí, že chce stavět na původních principech značky Nokia a uvádět na trh odolná, jednoduchá a spolehlivá zařízení s promyšleným designem, která kladou důraz na pohodlí a uživatelskou přívětivost.

Nové Nokie poběží na zcela čistém Androidu bez jakékoliv nadstavby, což má uživatelům zaručit jednoduchý, čistý a rychlý systém. V kombinaci s nejnovějšími službami společnosti Google a pravidelnými měsíčními aktualizacemi Nokia slibuje, že její telefony budou vždy aktuální a bezpečné.

Od chvíle, kdy jsme uvedli naše portfolio na veletrhu MWC, jsme cítili neuvěřitelné nadšení ze strany zákazníků a partnerů v České republice. Plně se proto soustředíme na práci s vybranými partnery, abychom vám přinesli celé naše portfolio smartphonů Nokia v co nejkratším čase,” uvedl Alberto Matrone z HMD Global.

Konkrétní datum uvedení na trh sice ještě oznámeno nebylo, ale již známe ceny. Model Nokia 6 se bude prodávat za 6 799 Kč, Nokia 5 bude stát 5 499 Kč a Nokia 3 bude dostupná za 3 999 Kč.

Zdroj: HMD Global, ChannelWorld
Úvodní foto: HMD Global

Komentáře