Nokia kupuje výrobce fitness elektroniky Withings

Akvizice má Nokii umístit „do srdce trhu“ s elektronikou pro fitness a zdraví včetně chytrých hodinek. Za francouzskou firmu Nokia zaplatí přibližně 170 milionů eur.

Nokia kupuje výrobce fitness elektroniky WithingsSpolečnost Nokia utratí 170 milionů eur za francouzskou společnost Withings, výrobce nositelné elektroniky pro fitness. Akvizice má Nokii, která se po prodeji mobilní divize Microsoftu zaměřuje na telekomunikační řešení, otevřít cestu na trh elektroniky pro zdraví zahrnující chytré hodinky, váhy, teploměry, tlakoměry nebo chůvičky.

Nokia touto akvizicí posiluje svou pozici v oblasti internetu věcí způsobem, který využívá naši důvěryhodnou značku, odpovídá naší snaze rozšiřovat lidské možnosti v propojeném světě a dostává nás přímo do srdce tohoto velkého trhu,“ uvedl CEO Nokie Rajeev Suri.

Akvizice by měla být uzavřena v průběhu třetího kvartálu poté, co ji schválí regulátoři a budou splněny další podmínky. Withings se svými 200 zaměstnanci přejde pod divizi Nokie zabývající se pokročilými technologiemi a licencemi.

Nokia v poslední době hýří aktivitou v oblasti akvizic. Nedávno formálně dokončila převzetí společnosti Alcatel-Lucent a nyní pracuje na jeho integraci. V prosinci 2015 firma naopak oznámila, že prodá svou divizi zabývající se mapami a lokačními službami Here.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Nokia, Withings

Komentáře