Nokia a VMware prohlubují spolupráci, chtějí usnadnit provoz multicloudových prostředí

Spolupráce se týká zdokonaleného testování a interoperability virtuálních síťových funkcí a aplikací Nokie na platformě VMware Telco Cloud. Obě firmy budou investovat i do výstavby pokročilé certifikační laboratoře.

Nokia a VMware prohlubují spolupráci, chtějí usnadnit provoz multicloudových prostředíSpolečnosti Nokia a VMware oznámily rozšíření partnerství, jehož součástí je vývoj integrovaných řešení s cílem umožnit poskytovatelům komunikačních služeb zefektivnit provoz a snížit náklady prostřednictvím rozsáhlých multicloudových prostředí.

Nově oznámené rozšíření partnerství prohloubí interoperabilitu mezi softwarovými aplikacemi společnosti Nokia a platformou VMware Telco Cloud. Obě firmy také navýší investice v rámci prohloubení technické spolupráce a pokročilého výzkumu a vývoje integrovaných řešení.

Společnosti spolupracují na vytvoření efektivní cloudové redundance provozováním aplikací Nokia na platformě VMware Telco Cloud a VMware HCX, která slouží k usnadnění migrace aplikací, vyvažování zátěže a optimalizaci procesu obnovy po havárii v prostředích s více datovými centry a cloudy.

To dle vyjádření obou firem umožní zákazníkům zavádět multicloudové strategie ke sjednocení síťových a IT prostředí a jejich propojení s privátními podnikovými cloudy, okrajovými cloudy a veřejnými cloudy.

Nová certifikační laboratoř

Nokia se bude soustředit na technickou certifikaci svých virtuálních síťových funkcí a softwarových aplikací na platformě VMware vCloud NFV prostřednictvím specializované certifikační laboratoře.

Nová laboratoř podle Nokie umožňuje zkoumat i charakteristiku výkonu, což poskytovatelům komunikačních služeb umožní správně nakonfigurovat technologické prostředí pro dosažení co nejlepších možných výsledků.

Máme radost z partnerství se společností Nokia, jehož výsledkem bude rychlejší zavádění jejích virtuálních a kontejnerizovaných funkcí v cloudové infrastruktuře VMware,“ uvedl Shekar Ayyar, generální ředitel VMwaru pro telekomunikační a okrajový cloud.

Rozšíření partnerství poskytne oběma společnostem větší prostor k zintenzivnění inovací a pomůže jim naplňovat očekávání společných zákazníků z řad poskytovatelů komunikačních služeb,“ dodal Bhaskar Gorti, prezident Nokia Software.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře