Nokia 5.1 s čistým Androidem přichází na český trh za cenu pod 5 tisíc

Na český trh přichází další z nástupců loňských úspěšných modelů chytrých telefonů z portfolia HMD Global. Nokia 5.1 přináší tradičně také čistý operační systém Android.

Nokia 5.1 s čistým Androidem přichází na český trh za cenu pod 5 tisíc  • Výrobce: HMD Global
  • Distributoři ČR: TCCM
  • Distributoři SR: TCCM
  • Cena: 4 999 Kč s DPH
  • Více informací: www.hmdglobal.com

Chytrý telefon Nokia 5 z portfolia HMD Global, má na českém trhu dostupného svého nástupce. Novinka nese označení Nokia 5.1 a přináší řadu vylepšení, mezi která patří FullHD+ displej s poměrem stran 18:9, vyšší výkon nebo 16MP hlavní fotoaparát. Doporučená cena zařízení je 4 999 Kč s DPH

Nokia 5.1 nabídne kompaktní a zároveň decentní konstrukci, čímž navazuje na klasický design loňského modelu. Tělo je vyrobeno z jednoho bloku hliníkové slitiny 6000 procesem sestávajícím z 33 kroků zahrnujících obrábění, eloxování a leštění. Výsledkem je podle výrobce odolná konstrukce s elegantním matným povrchem.

Displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením nabídne o 0,3“ delší úhlopříčku než předchůdce, tedy 5,5“. Naopak tělo je o 2 mm užší a pozornost byla věnována také zaobleným rohům rámečku displeje, které kopírují linii telefonu.

Nová Nokia 5.1 bude dostupná v barevných provedeních Tempered Blue a později také Black.

Telefon pohání osmijádrový procesor MediaTek Helio P18 s taktem 2.0 GHz, díky kterému nabídne Nokia 5.1 až o 40 % výkonu více oproti minulé generaci. Paměť zařízení má kapacitu 2 GB, interní úložiště pak 16 GB.

O fotografie se postará inovovaný hlavní fotoaparát s 16Mpx snímačem a fázovým automatickým ostřením, selfie zase zajistí širokoúhlý přední fotoaparát. Čtečka otisků prstů se tentokrát nachází na zadní straně a telefon zvládne také NFC platby s pomocí Google Pay.

Již tradičním poznávacím prvkem chytrých telefonů z dílny HMD Global je čistý Android. Po vzoru vybraných letos představených modelů je také Nokia 5.1 zařazena do programu Android One.

Novinka bude také tři roky dostávat měsíční bezpečnostní aktualizace a po do dobu dvou let pravidelné aktualizace operačního systému. Nabídne tak nejnovější funkce jako např. Google Assistant, Google Lens, Picture-in-Picture, Android Instant Apps nebo Google Photos s neomezeným úložištěm fotografií ve vysoké kvalitě.

Nokia 5.1 je aktuálně dodávána se systémem Android Oreo, je však připravena na příchod nejnovějšího Android P.
Úvodní foto: HMS

Komentáře