NMS: Přes smartphone nakoupilo až 7 % slovenských seniorů nakupujících v e-shopech

Podle průzkumu NMS Market Research pro Heureka.sk vlastní smartphone až 40 % lidí starších 61 let, kteří nakupují na internetu. Někteří jej k nákupům již použili.

NMS: Přes smartphone nakoupilo až 7 % slovenských seniorů nakupujících v e-shopechKromě poměrně velkého rozšíření smartphonů mezi slovenskými seniory nakupujícími na internetu (40 %) se prosazují také tablety. Ty vlastní prý až 18% dotázaných ve věku nad 61 let. Zkušenosti s on-line nákupem přes mobil mělo 7 % respondentů.

Bez obou zařízení funguje zhruba 51 % seniorů navštěvujících slovenské e-shopy.

Vyplývá to z průzkumu, který na vzorku téměř 2 000 respondentů nakupujících na internetu udělala výzkumná agentura NMS Market Research a srovnávač Heureka.sk.

Senioři nad 61 let přitom na internetu nejsou zanedbatelnou cílovou skupinou nakupujících. Ačkoli podle Heureky a NMS tvoří přibližně jen 5% lidí navštěvujících internetové obchody, ve fyzickém přepočtu může jít až o několik desítek tisíc lidí.

Tak jako ostatní slovenský online spotřebitelé, i senioři na internetu nejčastěji nakupují elektroniku, knihy a oblečení, oproti jiným však navíc i potřeby pro dům a zahradu,“ dodal ve zprávě médiím Tomáš Braverman, ředitel Heureka.sk.

Úvodní foto: © Monkey Business - Fotolia.com

Komentáře