NetMonitor: Více než milion Čechů navštěvuje internet prostřednictvím tabletu

Počet mobilních uživatelů internetu v ČR roste. Podle červencových výsledkl měření NetMonitor navštěvuje 2,8 milionu českých uživatelů internet skrze chytrý telefon a více než 1 milion používá tablet.

NetMonitor: Více než milion Čechů navštěvuje internet prostřednictvím tabletuSpolečnost Gemius vítaným způsobem změnila metodiku výzkumu NetMonitor a nově publikuje výsledky měření podle jednotlivých platforem (PC, chytré telefony a tablety). Poprvé takto prezentovala výsledky za červenec 2015 Pojďme se na ně podívat.

Návštěvnost z PC

Z počítačů navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu 6,3 milionu českých a 2 miliony zahraničních uživatelů. Čeští uživatelé provedli na těchto webech téměř 5,6 miliardy zobrazení stránek, přičemž celkový počet zobrazení provedených na všech českých webových stránkách dosáhl 13,3 miliardy.

Nejnavštěvovanějšími kategoriemi v závislosti na počtu reálných uživatelů (RU) byly Domovské stránky portálů a Zpravodajství (5,6 resp. 4,4 milionu RU). Streamovaný obsah sledovalo na klasických PC téměř 3,5 milionu českých uživatelů a počet zahájených přehrání dosáhl 108 milionů.

Návštěvnost z mobilních telefonů

Z mobilních telefonů navštívilo webové stránky téměř 2,8 milionu českých uživatelů, kteří na nich provedli 1,1 miliardy zobrazení. Streamovaný obsah sledovalo z mobilních telefonů 430 tisíc RU a počet zahájených přehrání dosáhl téměř 5 milionů.

Nejnavštěvovanější kategorií webů byly v případě této platformy Domovské stránky portálů (1,5 milionu RU), vysokou návštěvnost však zaznamenaly také například Komunikační služby (884 tisíc RU).

Návštěvnost z tabletů

Tablety používá k návštěvě webových stránek více než milion českých uživatelů a téměř třetina z nich sleduje na těchto zařízeních streamovaný obsah. Na webech zapojených do výzkumu bylo v červenci z tabletů provedeno 244 milionů zobrazení stránek a více než 2 miliony zahájených přehrání multimediálního obsahu.

I zde dosáhly nejvyššího počtu zobrazení weby z kategorie Domovské stránky portálů (653 tisíc RU).

Návštěvnost webů z kategorie E-commerce červencová zpráva bohužel neuvádí.

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře