Netgear ve 2Q21 zvýšil tržby o desetinu na více než 300 milionů dolarů

Ačkoli společnost nedosáhla původně stanovených cílů provozní marže, očekává, že americký spotřebitelský trh se síťovými produkty v druhé polovině roku výrazně poroste.

Netgear ve 2Q21 zvýšil tržby o desetinu na více než 300 milionů dolarůSpolečnost Netgear zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2021, z nichž vyplývá, že čistý zisk meziročně vyrostl o 10,3 % na téměř 309 milionů dolarů. Firma podle svých slov roste především v oblasti SMB.

Provozní marže podle účetních principů GAAP v tomto období dosahovala 21,5 milionu dolarů, tedy 7 % čistého zisku. V loňském roce to bylo ve stejném období 8,9 milionu dolarů a 3,2 % čistého zisku.

Netgear informuje, že celosvětová omezení dodavatelského řetězce v důsledku pandemie covidu-19 vedla k tomu, že společnost nedosáhla původně stanovených cílů provozní marže.

Vzhledem k současnému vývoji ale očekáváme, že americký spotřebitelský trh se síťovými produkty ve druhé polovině letošního roku překročí úroveň z období před pandemií až o 20 %,“ předeslal Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel Netgearu.

Navzdory omezením, které pandemie způsobila, se společnosti dařilo růst, a to zejména v oblasti malých a středních podniků (SMB). Čisté příjmy v této oblasti meziročně vzrostly přibližně o 58 %. Roste také podíl společnosti na trhu.

Náš podíl na americkém spotřebitelském trhu s Wi-Fi produkty se během druhého kvartálu 2021 zvýšil o tři procentní body na 46 %. Kromě toho jsme v tomto čtvrtletí získali 33 tisíc předplatitelů a jsme si jistí, že dosáhneme stanoveného cíle 650 tisíc předplatitelů do konce letošního roku,“ uzavřel Patrick Lo.

Zdroj: Netgear

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře