NetDirect má nového vlastníka a chce expandovat na nové trhy

Poskytovatele řešení pro e-shopy koupila společnost DBO Advisory. S její pomocí chce NetDirect představit novou platformu pro e-shopy, začít ke svým řešením poskytovat další služby a expandovat na zahraniční trhy.

NetDirect má nového vlastníka a chce expandovat na nové trhySpolečnost BDO Advisory, která je součástí jedné z největších nadnárodních poradenských a auditorských sítí BDO, se stala 100% vlastníkem společnosti NetDirect, jednoho z největších výrobců e-shopů v České republice.

Nový vlastník plánuje nejen uvedení zcela nových produktů, ale také vstup na nové trhy.

Klíčovými produkty NetDirectu jsou systémy pro elektronickou komerci ShopCentrik a FastCentrik.

Společnost NetDirect vznikla v roce 2002 v Ostravě a poslední tři roky byla součástí skupiny Allegro Group. Má přes 2 000 klientů, jejichž roční obrat činí cca. 8 miliard korun.

NetDirect je dlouhodobě úspěšná firma se stabilním týmem odborníků, zdravou ekonomikou a celou řadou zajímavých klientů. Ve firmě spatřujeme významný potenciál ve využití synergických efektů a velký prostor pro další růst,“ uvedl k akvizici Petr Kymlička, partner společnosti BDO Advisory.

NetDirect v současné době dokončuje zcela novou platformu, kterou plánuje spustit pro e-shopy v dubnu tohoto roku a hodlá s ní za pomoci nového investora prorazit i na zahraniční trhy.

Vedle technologického řešení chce společnost poskytovat i doplňující služby v oblastech marketingu či účetnictví, čímž se má zásadně odlišit od konkurence.

Příchod nového vlastníka údajně nebude doprovázen žádnými personálními změnami. Výkonným ředitelem zůstává David Vychytil, šéfem marketingu a obchodu je nadále Marek Krška.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: NetDirect
Komentáře