NetApp upozorňuje partnery na přidanou hodnotu a příležitosti v cloudových službách

Společnost NetApp na své konferenci NetApp Insight zdůraznila, že se chce začít více orientovat na cloud. Zároveň představila řadu nových řešení a apelovala na partnery, aby věnovali více pozornosti službám dodávaným k úložištím.

NetApp upozorňuje partnery na přidanou hodnotu a příležitosti v cloudových službáchSpolečnost NetApp má za sebou konferenci NetApp Insight, na které ústy svého viceprezidenta Jeffa McCullougha oznámila partnerům a zákazníkům svůj záměr více se soustředit na oblast cloudových služeb.

Naše programy jsou v souladu s tím, co je momentálně pro digitální transformaci podstatné: cloud, hyperkonvergence a flash,“ upřesnil McCullough s tím, že jsou to právě ty oblasti na trhu, do kterých proudí investice.

McCullough rovněž podotkl, že mnoho partnerů stále nerozumí, jak s cloudem dlouhodobě vydělávat peníze. Partneři zvyklí na milionové transakce si podle něj jen těžko zvykají na příjmy v řádech stovek dolarů měsíčně z cloudových předplatných.

Při přechodu z prodeje on-premise řešení na prodej cloudového softwaru je nezbytné, aby partneři věnovali pozornost přidaným službám,“ dodal McCullough s tím, že někteří partneři jsou schopni skrze up-selling služeb zněkolikásobit hodnotu uzavřených dealů.

Podzimní novinky

Společnost také na konferenci představila novinky ve svém portfoliu. Jedná se zejména o nástroj pro optimalizaci nákladů NetApp Cloud Insights, jenž bude do nabídky služeb zařazený na začátku listopadu.

V listopadu budou uvedeny rovněž dodatky k NetApp HCI se softwarem SolidFire Element. Ty zahrnují podporu pro SnapMirror v Cloud Volumes ONTAP, dva nové výpočetní uzly a nezávislé škálování výpočetních a úložných uzlů.

Koncem roku pak NetApp představí službu NatApp Data Availability Services zajišťující zálohování a správu dat. Kopie dat v cloudu bude možné dle vyjádření společnosti znovu použít k urychlení vývoje, testování a tvorbě analýz a reportů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře