NetApp má nabito na digitální transformaci

Výrobce chce zákazníkům nabídnout svá řešení coby stabilní a výkonnou základnu pro transformaci procesů a přechod na moderní flexibilní modely včetně hybridního cloudu. Srdcem strategie je hyperkonvergované řešení NetApp HCI podporované novými verzemi softwaru i novým kreditním programem.

NetApp má nabito na digitální transformaciSpolečnost NetApp se chystá koncem roku 2017 uvést na trh své první hyperkonvergované řešení NetApp HCI určené velkých firemním zákazníkům, kterým má přinést výkon, nezávislé škálování a integraci se systémem pro správu dat Data Fabric.

Nová hyperkonvergovaná infrastruktura je součástí širších změn v portfoliu výrobce, které dále zahrnují nový obchodní model čerpání datové kapacity, vylepšené vlastnosti celoflashových řešení a nová řešení pro hybridní cloudy.

NetApp má ambici pomáhat firemním zákazníkům s procesem digitální transformace a poskytnout jim rychlá a výkonná řešení, díky kterým budou moci nejen zvládnout výrazný nárůst objemu dat, ale také tato data efektivně využívat.

Hyperkonvergováno pro digitální transformaci

Chystané řešení NetApp HCI má zákazníkům nabídnout veškeré výhody flexibility, škálovatelnosti, automatizace a integrace s řešeními všech partnerů výrobce včetně společností Commvault, Intel, MongoDB Enterprise, Veeam nebo VMware.

Řešení je postavené na nové generaci flashových úložišť SolidFire a podle NetAppu dokáže konsolidovat jakoukoliv pracovní zátěž a škálovat ji způsobem, který neomezí zdroje, a současně nabídnout výkon, který vyžadují nejnovější aplikace.

Další novinkou je rozšíření softwarově definovaného úložiště ONTAP Select o funkce, které mu mají dodat hodnotu na komoditních serverech. Nové řešení pro vzdálené pobočky má pak vyřešit prostorová a nákladová omezení pomocí dvouuzlové, vysoce dostupné konfigurace.

Zákazníci, kteří nasadí nový NetApp HCI, budou navíc moci využívat služeb datových úložišť v síti (NAS) v rozmanitějších úložných prostředích s externími diskovými poli. ONTAP Select je také k dispozici v infrastruktuře IBM Bluemix jako služba pro nabídku in-cloud.

Hybridní modely pro hybridní dobu

Když už je řeč o cloudu, NetApp představil nový model flexibilní spotřeby kapacity NetApp OnDemand , který má do prostředí firemních serverů přinést flexibilitu podobnou cloudovým službám.

NetApp vlastní infrastrukturu, ale spravují ji klienti – což jim umožňuje řídit a ovládat prostředí, kde spravují data – a platí za využitou kapacitu. Pokud se spojí se službami spravovanými firmou NetApp, může NetApp nebo jeho partneři poskytnout kompletní správu dat jako službu.

Software OnCommand Insight (OCI) pak přidává nové funkce, aby ulehčil migraci do hybridního cloudu. Toto řešení umožňuje sledovat a analyzovat hybridní IT infrastrukturu od vícera dodavatelů v rámci systému pro správu dat Data Fabric.

OCI podle výrobce umožní rychleji řešit problémy, optimalizovat využívání zdrojů, zvyšovat informovanost o nákladech a lépe předjímat a plánovat kapacitu a výkon. Klienti si mohou podle NetAppu lépe naplánovat přesun do cloudu, pokud vědí, jaké nároky mají jejich aplikace.

Nová verze softwaru NetApp ONTAP zase zvyšuje výkon flashových úložišť a efektivitu a pohyb cloudových dat za účelem modernizace operací. Funkce FabricPool například zajišťuje automatický tiering neaktivních dat do cloudu a podle výrobce přináší až 40% úspory.

Rozšířená in-line deduplikace dat na více paměťových úložišť zase zvyšuje efektivitu ukládání dat až o 30 % a nové systémy řízení výkonu, včetně funkce minimální garantované kvality služeb a inteligentního umísťování dat, zajišťují konzistentní výkon všem klíčovým aplikacím.

Nový program pro budoucí nákupy

Poslední novinkou je flexibilní program NextCredit. Zákazníci, kteří si zakoupí celoflashová řešení série A a uzavřou smlouvu o technické podpoře, obdrží příspěvek v dolarech na budoucí nákupu produktů od firmy NetApp.

Tyto příspěvky mají klientům umožnit modernizovat nebo budovat Data Fabric a využívat nové technologie nebo cloudové kapacity, jakmile budou dostupné. Příspěvek mohou klienti využít několika způsoby, od výměny řadičů až po nákup licencí.

Zdroj: NetApp
Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com

Komentáře