NetApp kupuje Spot, chce posílit v oblasti infrastruktury aplikací

NetApp koupí firmy Spot slibuje zákazníkům velký posun v optimalizaci nákladů na provoz a správu veřejného cloudu. Transakce by měla být dokončena v první polovině fiskálního roku společnosti.

NetApp kupuje Spot, chce posílit v oblasti infrastruktury aplikacíSpolečnost NetApp oznámila, že uzavřela definitivní smlouvu na převzetí firmy Spot, jež se věnuje správě a optimalizaci nákladů v oblasti veřejných cloudů. Spojením technologií slibují zákazníkům až o 90 % nižší náklady na výpočetní a úložné kapacity cloudu.

Kombinace sdílené úložné platformy NetAppu a výpočetní platformy Spotu poskytne špičkové řešení pro nepřetržitou optimalizaci nákladů pro všechna pracovní zatížení, a to jak pro nativní, tak pro již zastaralá řešení,“ uvedl viceprezident NetAppu Anthony Lye.

Spot poskytuje kombinaci nástrojů pro viditelnost a automatizaci, které řídí nepřetržitou optimalizaci pracovního zatížení v jedné platformě při zachování SLA i SLO. To snižuje zátěž týmů DevOps, CloudOps a FinOps a umožňuje jim soustředit se na podnikové inovace.

Obě společnosti vytvoří infrastrukturu uzpůsobenou aplikacím, která zákazníkům umožní rychleji nasazovat větší množství aplikaci do veřejných cloudů, a to za využití platformy Spotu, jež funguje jako služba.

Transakce by měla být dokončena v první polovině fiskálního roku NetAppu za předpokladu, že bude schválena příslušnými regulačními úřady.

Zdroj: NetApp

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře