NetApp kupuje SolidFire a prohloubí spolupráci s Ciskem

Díky akvizici v hodnotě 870 milionů dolarů se NetApp stane majitelem flashové architektury pro datacentra nové generace. SolidFire navíc spolupracuje s Ciskem, dosavadním partnerem NetAppu.

NetApp kupuje SolidFire a prohloubí spolupráci s CiskemSpolečnost NetApp reaguje na současné trendy v oblasti úložišť akvizicí v hodnotě 870 milionů dolarů. Terčem akvizice je start-up SolidFire, který disponuje flashovou architekturou pro distribuovaná web-scale datacentra, která, společně s dalším trendem v pododě hyperkonvergovaných řešení, mohou ohrozit tradiční podniková úložiště.

Technologie od SolidFire mají podle CEO NetAppu George Kuriana doplnit současné produktové řady NetApp FAS a ES. Akvírované systémy odpovídají konceptu nové generace datových center, která jsou založena na komoditním hardwaru a ovládána softwarem.

NetApp kvůli akvizici ukončí vývoj své architektury FlashRay, která měla v budoucnu nabídnout v zásadě podobné možnosti jako SolidFire. Vzhledem ke komplikacím spojeným s vývojem zcela nové architektury je akvizice již hotového řešení výhodnější.

Akvizice SolidFire zároveň posílí spolupráci NetAppu a Cisco Systems. Obě společnosti již nyní pracují na řešení FlexPod, Cisco však v minulosti zároveň spolupracovalo se SolidFire na platformách Agile Infrastrukture.

Podle George Kuriana akvizice skutečně prohloubí spojenectví NetAppu a Cisca, ale zároveň nemělo jít o hlavní důvod, proč k ní došlo.

Celá transakce by měla být dokončena do dubna 2016. Současný CEO SolidFire Dave Wright zůstane i pod NetAppem zodpovědným za celou produktovou řadu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře