NetApp a Alef Group nastínili trendy a realitu dnešní umělé inteligence

Společný kulatý stůl se točil kolem umělé inteligence a jejího rozvoje v České republice, došlo i na zhodnocení fungování zastoupení NetAppu v ČR.

NetApp a Alef Group nastínili trendy a realitu dnešní umělé inteligenceZástupci společností NetApp a Alef Group společně představili novinky o fungování zastoupení NetAppu v ČR po šesti měsících. Pozvaný zástupce společnosti M-Computers pak nastínil trendy a realitu dnešního IT.

V úvodu akce se představil Thomas Kaiser, director partner led area EMEA v NetAppu, který shrnul novinky z konference NetApp Insight v Las Vegas. Také se zaměřil na zhodnocení dosavadní půlroční spolupráce NetAppu a Alef Group.

Poukázal na změny v chování zákazníků, kdy roste zájem o řešení typu as-a-service. V této souvislosti vyzdvihl, že NetApp postupně přesouvá svou pozornost od infrastruktury a on-premise řešení ke cloudu.

Následně převzal slovo Bratimir Timtoije, jenž má v Alef Group na starosti právě NetApp, a představil pohled na zastoupení NetAppu pro CEE a SEE z druhé strany. Zdůraznil, že výrobci se v Alefu věnuje 21členný tým.

Potenciál v ČR i v AI

Uvedl také, že se Alef Group v letošním roce stal prvním certifikovaným cloudovým partnerem NetAppu v regionu CEE, a že společnost vidí velký potenciál v all-flash řešení, které v letošním roce zaznamenaly růst poptávky o 250 %.

Po Timtoijeovi vystoupil David Rusín, NetApp business unit manager v Alef Group. Ten zdůraznil, že Alef přebírá reprezentativní roli NetAppu v ČR, rozvíjí hmotné i personální investice a chystá se na uvedení portfolia nové generace.

Stručně představil i partnerský model pro cloudové služby, kdy partner může vydělávat prostřednictvím upsellingu i poskytováním konzultačních služeb. Poté upozornil na potenciál umělé inteligence a společný projekt s firmou M-Computers.

Svou prezentací přispěl i Petr Plodík, obchodní ředitel M-Computers, který účastníky seznámil s aktuálními projekty AI v České republice, mezi které patří například dodávky superpočítačů pro VŠB v Ostravě nebo FEL ČVUT v Praze.

Zdroj: NetApp, Alef Group, Channel World
Úvodní foto: © kasto - Fotolia.com

Komentáře