„Nemyslete si, že ji můžete přeskočit," uvedl Microsoft k 'tajuplné' aktualizaci

Microsoftu se příliš nedaří zvládat situaci okolo aktualizací, které očividně mají spojitost s Windows 10, ale podle komentátorů k nim není dostupný dostatek informací.

„Nemyslete si, že ji můžete přeskočit," uvedl Microsoft k 'tajuplné' aktualizaciMicrosoft pokračuje v přípravách na uvedení Windows 10 i v rámci aktualizací stávajících dvou podporovaných verzí. Bohužel, stejně jako v případě nedávného „spícího agenta“ , na to nejde příliš šťastně.

Minulý týden společnost vypustila dvě aktualizace (jednu pro Windows 7 a druhou pro Windows 8.1) se stejným účelem – umožnění „ aktualizace počítače […] na novější verzi Windows“. Aktualizace mají úroveň Important, takže byly automaticky nainstalovány do všech PC s Windows, která nemají explicitně nastaveno takové aktualizace nestahovat.

Nemyslete si, že...

Nedostatek informací uvedený u samotných aktualizací spolu s předchozí kauzou „spící agent“ vzbudily vlnu nevole mezi komentátory i uživateli. Situaci vzápětí nepomohl ani Joseph Conway, programový manažer týmu pro Windows, který se snažil celou věc vysvětlit.

Ve svém příspěvku však možná měl volit trochu jiná slova než: „ Tato aktualizace se na váš systém vztahuje nehledě na to, zda se chystáte přejít na Windows 10, nebo ne, takže si nemyslete, že ji můžete přeskočit.

Ani to se pochopitelně nesetkalo s pozitivní odezvou a volání po osvětlení účelu aktualizací pokračovalo.

Dejte nám prosím přesné informace o tom, co tyto aktualizace dělají, jak jak fungují a co je potřeba k jejich instalaci. Rozhodnutí nechte laskavě na nás,“ napsal jeden z uživatelů v komentářích.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře