Nejpodivnější akvizice roku? Broadcom kupuje CA Technologies za 19 miliard dolarů

Broadcomu nevyšlo rekordní převzetí konkurenčního Qualcommu za 120 miliard dolarů, a tak vyrazil na nákup do oblasti softwaru. Otázkou zůstává, jak přesně se chce skrze akvizici CA Technologies proměnit v „předního světového dodavatele intrastruktury“.

Nejpodivnější akvizice roku? Broadcom kupuje CA Technologies za 19 miliard dolarůSpolečnost Broadcom o sobě dala vědět na počátku roku, kdy se pokusila převzít Qualcomm za bezprecedentních 120 miliard dolarů. Tento rekordní obchod následně „zatrhl“ zásah z nejvyšších míst, a tak si nyní Broadcom spavil chuť na CA Technologies.

Akvizice v hodnotě bezmála 19 miliard dolarů se jistě zařadí mezi největší obchody tohoto roku. Reakce odborné veřejnosti jsou však přinejmenším rozpačité a někteří komentátoři toto spojení rovnou označují za nejpodivnější akvizici v dějinách.

Proč? Snad jen nejvyššímu vedení Broadcomu je jasné, jak chce spojením výrobce čipů a softwarové společnosti vytvořit „jednoho z předních světových dodavatelů infrastruktury“, jak deklaruje ve své tiskové zprávě. V tomto ohledu je výrobce navíc skoupý na detaily.

Výraznou část oznámení Broadcom raději věnuje očekávanému vylepšení svých finančních ukazatelů, což už dává větší smysl. Těžko rozporovat, že příjmy softwarové firmy bývají z principu stabilnější než příjmy výrobce základních komponentů.

Sečteno a podtrženo, Broadcom vstupuje na trh, který je nesmírně vzdálený jeho současnému zaměření. Výrobce bude zřejmě mít co vysvětlovat investorům, ale nelze samozřejmě vyloučit, že nakonec budou spokojení. Spojení má být dokončeno do konce roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře