Nejnovější aktualizace Windows chrání proti hrozbě KRACK

Chyba v protokolu KRACK útočníkům teoreticky umožňuje prolomit zabezpečení libovolné bezdrátové sítě. Pokud však má uživatel počítač s nejnovější verzí Windows, měl by být v bezpečí.

Nejnovější aktualizace Windows chrání proti hrozbě KRACKSvětem obchází strašidlo přezdívané KRACK, závažná chyba v protokolu WPA2, která teoreticky umožňuje prolomit zabezpečení jakékoliv bezdrátové sítě, sledovat datový provoz a nastrčit do něj malware.

Dobrou zprávou je, že pokud má uživatel počítač s operačním systémem Windows a má nastavené automatické aktualizace, měl by být před KRACKem v bezpečí. Microsoft vydal příslušnou záplatu během posledního Patch Tuesday.

Ještě lepší zprávou pak je, by si tato aktualizace měla s problémem poradit i v případě, že se chráněné zařízení připojí k nechráněnému routeru. Tuto skutečnost později potvrdil i samotný Microsoft.

Pokud jde o koncová zařízení s Androidem, iOS, Mac OS nebo Linuxem, stejně jako o routery a další síťová zařízení, bezpečnostní aktualizace ještě nejsou všeobecně dostupné. Uživatelé se zatím mohou chránit alternativními způsoby.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře