Nedis koupil zkrachovalý Sweex a jedná s distributory o zachování prodeje

Společnost Sweex před několika týdny oznámila bankrot. Nyní ji převzala společnost Nedis a pokouší se zvrátit její zmizení z trhu.

Nedis koupil zkrachovalý Sweex a jedná s distributory o zachování prodejeŠvýcarský výrobce a distributor Nedis odkoupil veškerá aktiva nedávno zkrachovalé společnosti Sweex, která vyrábí příslušenství stejnojmenné značky, tablety Yarvik nebo audio produkty Rocking Residence.

Nedis odkoupil obchodní značku Sweex, registraci značky, databázi zákazníků a veškeré marketingové materiály.

Vzhledem k tomuto kroku by produkty Sweexu neměly zmizet z trhu, přestože je řada distributorů kvůli bankrotu výrobce vyřadila z nabídky. Přinejmenším by měly být k dispozici prostřednictvím zastoupení Nedisu v Belgii, České republice, Finsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Německu, Rakousku, Rumusku, na Slovensku a ve Španělsku.

V dopise zaslaném současným partnerům Sweexu Nedis informuje o převzetí značky a deklaruje záměr obnovit k 2. 6. dodávky produktů Sweex přímo ze svého centrálního skladu v ‘s-Hertogenboschi.

Nedis bude zároveň pracovat na rozšíření sortimentu ze současných 130 položek na 280. Následně distributor nabídne portfolio Sweexu všem svým zákazníkům.

Nedis zároveň jedná i s dalšími distributory o zachování kontraktů. Jan Hembera produktový manažer v ABC Data, ChannelWorldu potvrdil, že mezi Nedisem a centrálou ABC Data probíhají jednání o spolupráci a případném pokračování prodeje.

Doposud značku Sweex distribuovaly společnosti ABC Data a AT Computers. Na Slovensku distribuci zajišťovaly firmy ABC Data SK, Agem Computers SK a AT Computers SK.

Zdroj: itdistri.com, Nedis, ChannelWorld
Komentáře