Na trh VAD distribuce v regionu EMEA vstupuje nový hráč v podobě Nuvias Group

Nový holding složený ze společností Wick Hill a Zycko zatím působí ve třinácti zemích regionu, ale jeho cílem je pokrýt všechny velké oblasti Evropy, Blízkého východu a Afriky. Nuvias nabízí řešení od 40 výrobců a jeho sít již nyní čítá 5 tisíc resellerů.

Na trh VAD distribuce v regionu EMEA vstupuje nový hráč v podobě Nuvias GroupSpolečnost Rigby Private Equity (RPE) oznámila, že vytvořila nový holding Nuvias Group, jehož prostřednictvím chce proniknout na trh distribuce s přidanou hodnotou v regionu EMEA.

Nuvias tvoří společnosti Wick Hill a Zycko, které RPE akvírovala právě za účelem vstupu na trh VAD distribuce. Portfolio skupinyzahrnuje sítová, bezpečnostní nebo telekomunikační řešení, úložiště, infrastrukturu a další produkty včetně řešení pro obnovu dat apod. Roční obrat skupiny činí přibližně 300 milionů dolarů.

Zycko a Wick Hill společně nabízejí řešení od 40 výrobců a disponují sítí více než 5 tisíc resellerů ve třinácti zemích regionu. Ambice jsou však podstatně vyšší – Nuvias chce podle svého CEO Paula Ecclestona v budoucnu pokrýt všechny velké oblasti regionu EMEA.

Podle rozdělení, které Nuvias zveřejnil na svých stránkách, bude Česká republika patřit do regionu Central společně s německy hovořícími státy střední Evropy a dalšími okolními zeměmi. Region vede Helge Scherff, ředitel německé pobočky Wick Hill.

Zdroj: Nuvias Group

Úvodní foto: Nuvias Group

Komentáře