Na český trh přichází platební služba Android Pay (aktualizováno)

Zákazníci mají k dispozici nový nástroj pro platbu v kamenných prodejnách. Hotovost nebo platební kartu vystřídá chytrý telefon a mobilní aplikace podporující službu Android Pay od Googlu.

Na český trh přichází platební služba Android Pay (aktualizováno)Společnost mBank přinesla na český trh platební službu Android Pay, která umožňuje platit pomocí chytrého telefonu. Služba je plně integrované do nové mobilní aplikace mBank 3.0, která je klientům banky již k dispozici.

Ačkoliv není Android Pay úplnou novinkou, mBank je podle svého vyjádření průkopníkem v tom, že má službu Android Pay plně integrovanou právě ve své nové aplikaci. Umožnila to spolupráce s Googlem, který za službou stojí.

Podle samotného Googlu podporují službu Android Pay také společnosti Moneta Money Bank a J&T Banka. Na počátku prosince 2017 by se k nim měla navíc přidat také Komerční banka.

ČR je po Polsku druhou zemí našeho regionu, v níž je služba dostupná. Android Pay funguje na telefonech a tabletech, které jsou vybaveny operačním systémem Android 4.4 nebo vyšším a podporují technologii NFC.

Uživatelům stačí nainstalovat aplikaci a přidat do ní podporované karty. Platební metodu mohou momentálně využít držitelé platebních karet Mastercard a Visa vydaných bankami, které Android Pay podporují.

Prostřednictvím Android Pay mohou zákazníci zaplatit na více než 144 tisících prodejních místech po celé republice. Princip je totožný jako u bezkontaktní platební karty, používání Android Pay však má být bezpečnější.

Služba při platbě neodesílá číslo karty ani ho neukládá do telefonu. Místo toho každé platbě vytvoří jedinečné virtuální číslo, tzv. token, kterým spojí transakci s konkrétním bankovním účtem.

Jsme přesvědčeni, že do několika let bude využívání internetového bankovnictví vystřídáno právě mobilem. Android Pay je dalším krokem k budoucnosti, ve které lidé svou banku pomyslně nosí stále u sebe,“ uvedl Paweł Kucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku.


Aktualizováno 16. 11.: Doplnili jsme informace od společnosti Google o poskytovatelích platebních karet a dalších bankách, které službu Android Pay podporují.

Zdroj: mBank, Google
Úvodní foto: © Tyler Olson - Fotolia.com

Komentáře