MSI kategoricky odmítlo spekulace o odkoupení divize herních notebooků Lenovem

Prezident MSI Andy Tung taková jednání vyloučil a dokonce naznačil, že by MSI mohlo podniknout právní kroky proti zdroji této zprávy.

MSI kategoricky odmítlo spekulace o odkoupení divize herních notebooků LenovemSpolečnost MSI zareagovala na spekulace, že jedná s Lenovem o akvizici její divize herních notebooků. Kategoricky to odmítla, a to přímo ústy prezidenta společnosti Andyho Tunga.

Zpráva o jednání se poprvé objevila na taiwanském serveru DigiTimes, jenž citoval anonymní zdroje, podle kterých chce Lenovo posílit svou pozici v segmentu herních notebooků a MSI zase prodat svou herní divizi vzhledem k rostoucí konkurenci.

MSI tyto fámy podle všeho nadmíru rozčílily. Andy Tung se dokonce nechal slyšet, že společnost hledá jejich zdroj a vyhrazuje si právo podniknout proti nim právní kroky.

Otázkou tedy zůstává, zda je pravdivá alespoň druhá část spekulací, a sice že Lenovo plánuje pohltit některého konkurenta s lepší pozicí v segmentu herních zařízení.

Lenovo sice herní notebooky nabízí, ale nedosáhlo s nimi zdaleka takové pozice, z jaké se těší Dell se značkou Alientware nebo Asus s řadou Republic of Gamers.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: MSI

Komentáře