Mobile World Congress 2020 se nekoná, může za to koronavirus

Účast na poslední chvíli odřekla řada výrobců. Pořadatel se proto rozhodl celou akci, jež se tradičně koná ve španělské Barceloně, úplně zrušit.

Mobile World Congress 2020 se nekoná, může za to koronavirusSpolečnost GSMA, pořadatel tradičního mobilního veletrhu Mobile World Congress, oznámila, že se akce v letošním roce neuskuteční. MWC, které mělo začít 24. 2. v Barceloně, bylo zrušeno kvůli obavám ze šíření koronaviru.

Přestože největší jména v oboru – konkrétně Apple, Google a Samsung – na veletrhu nejžhavější novinky zpravidla neoznamují, je Mobile World Congress i tak důležitou událostí pro celé mobilní odvětví.

Jenže i kdyby se letošní ročník uskutečnil, byl by notně osekaný. Množství předních výrobců – například LG, ZTE, Sony, Amazon, Intel, Nvidia, Vodafone, Nokia či Ericsson – svoji účast již dříve odřekla, a to právě kvůli obavám z nákazy koronavirem.

MWC není přitom jedinou zrušenou akcí. Nebude se konat ani WordCamp Asia, jenž se měl uskutečnit 21. 2. v thajském Bangkoku, či globální herní turnaj PGS: Berlin, jehož datum bylo kvůli hrozbě koronaviru odsunuto z dubna na neurčito.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře