MMD odhalilo novinky Philipsu a AOC pro hlavní sezónu

Zástupci MMD v Praze ukázali, jak se vede značkám Philips a AOC na českém a slovenském trhu a ukázali, jaké produktové lahůdky chystají pro předvánoční sezónu i příští rok.

MMD odhalilo novinky Philipsu a AOC pro hlavní sezónuultraširoký 34 palcový U3477PQU 10 bitový IPS panelem o rozlišení 3440x1440 px a obnovovací frekvenci 60Hz (přes displayport). Kromě výškově nastavitelného stojanu v jeho prospěch hraje tříletá záruka a koncová cena 19 900 Kč s DPH

Na tiskové konferenci v Praze oznámila společnost MMD, že novým country managerem pro ČR a SR se stává Martin Hempl, který nahradí Janu Robešovou odcházející na mateřskou dovolenou. Na pozici channel managera Hempla zastoupí František Koutník, který přichází z Verbatimu.

Regionální obchodní ředitel Jiří Dubina shrnul, že podle výsledků analytické společnosti Context za 1. a 2. kvartál česko-slovenský trh monitorů meziročně roste. Podepisuje se na tom pravděpodobně konec podpory XP a jejich náhrada, odhaduje Dubina.

Regionální obchodní ředitel Jiří Dubina „Dobrá zpráva pro partnery je, že rosteme víc a rychleji než trh,“ uvedl Jiří Dubina k výsledkům MMD (za Philips a AOC na česko-slovenském trhu dohromady). Z dat Contextu dále vyplývá, že Philips a AOC jsou společně za 2. čtvrtletí dvojkou na českém a slovenském trhu monitorů.

V dalším období bude MMD slovy Jiřího Dubiny vylepšovat technologie pro vyšší kvalitu obrazu a ochranu zraku. Na trh přijde více produktů ve vysokém rozlišení (2K a 4K), k dispozici budou větší úhlopříčky a nové herní monitory, které MMD připravuje ve spolupráci s Nvidií. Obecně můžeme očekávat širší konektivitu (Miracast, MHL a USB).

Na trhu přijdou také nová dotyková a chytrá AIO s OS Android. MMD chystá další expanzi do segmentu tenkých klientů, produktů pro zdravotnictví, školství nebo hotelnictví.

Co se chystá do konce roku

Novinky pro 4. kvartál představil Martin Hempl. 28“ UltraClear 4K UHD monitor s TN panelem dosahuje doby odezvy 1 ms, má pivot a výškovou stavitelnost a v porovnání s konkurencí nabídne podle Hempla více portů, navíc za koncovou cenu 13 990 Kč.

Novinky pro 4. kvartál představil Martin HemplHempl dále ukázal 27“ herní monitor Philips 272G5DYEB (TN panel) s vestavěným čipem Nvidia G-Sync pro synchronizaci obrazu s grafickou kartou. Hráče osloví obnovovací frekvence 144 MHz při 1ms odezvě. Odlišuje ho funkce SmartFrame, kdy lze pro část obrazovky nastavit jiný kontrast/jas. Funkce SmartImage si pak pamatuje různá nastavení pro různé hry. K dispozici bude i parametrově stejný monitor bez G-Syncu.

Designové nadšence zaujme monitor Philips Moda 2 - 27“ model s 3,5mm tenkým rámečkem. V jeho stojanu je navíc 7W Bluetooth stereo reproduktor.

Firmy chce Philips oslovit „cloudovým“ podstavcem obsahujícím tenkého klienta s certifikací pro VMware i Citrix. Disponuje duálním DVI, takže k němu lze připojit dva monitory. Od Philipsu k němu je možné připojit monitor s jakoukoliv úhlopříčkou od 19 do 29 palců.

Pro domácnosti Philips připravil chytrý AIO systém s 23“ IPS panelem.  OS Android pohání čtyřjádrový procesor s taktem 1,6 GHz. Součástí je Wi-Fi modul, zabudované reproduktory a webkamera.

Poté Martin Hempl vyzdvihnul vlajkovou loď AOC pro letošní Q4, kterou je  ultraširoký 34 palcový U3477PQU s 10 bitovým IPS panelem o rozlišení 3440x1440 px a obnovovací frekvenci 60Hz (přes Displayport). Kromě výškově nastavitelného stojanu v jeho prospěch hraje tříletá záruka a koncová cena 19 900 Kč s DPH.

Gamingové modely monitorů AOC budou parametrově podobné Philipsu. G-Sync však nabídnou v 24“ provedení a nebude v 27“.

Digital signage v kostce

Pokrytí portfolia Philipsu v oblasti digital signage (DS) shrnul Milan Krejzlík. Upozornil na update řad Q (provoz 16x7) a UHD.

Pokrytí portfolia Philipsu v oblasti digital signage (DS) shrnul Milan KrejzlíkChytré funkce DS Philips jsou založené na Androidu. Milan Krejzlík vypíchnul vzdálenou správu a nastavení displejů přes SmartControl, vzdálenou základní správu obsahu přes SmartCMS  a možnost spuštění záložního obsahu při výpadku primárního zdroje signálu (SmartConnect).

Řada Q nabídne modely s úhlopříčkou od 32 do 65 palců, a svítivost 350 kandel.

Vyšší řada E (svítivosti 400-500 kandel) disponuje OPS slotem pro zapojení počítačů pro non-stop provoz. Nové modely budou mít Displayport 1.2, který umožňuje propojit více monitorů bez dalších požadavků na grafiku. Nový 47“ model BDL4765EL pak disponuje  8mm rámečkem a je vhodný pro stavění videostěn.

High-end představuje řada V (700 až 800 kandel), která je stejně jako řada E určena pro provoz 24x7.

Řada X je určena pro video-stěny. Ty lze stavět ze 46“ nebo 55“ panelů s nízkou nebo vysokou svítivostí, které podle Krejzlíka dokážou obsloužit všechny běžné potřeby zákazníků.

Pro příští rok pak budou 46“ panely nahrazeny 47“. K dotykovým modelům (řada T) přibyde k dosavadním úhlopříčkám 32-55“ od příštího roku také 65“ model. Do konce roku Philips chystá 84“ panel ve 4K rozlišení (BDL8470EU)

Všechny modely dostanou v roce 2015 také nový mediální přehrávač opět na Androidu.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře