Mizérie AMD pokračovala i ve třetím kvartálu, příjmy se propadly o 26 %

AMD se sice dařilo v oblasti podnikových řešení a vestavěných systémů, ale propad poptávky po čipech určených do PC způsobil další silný pokles v řadě. Posledního konkurenta Intelu navíc opouštějí důležití lidé.

Mizérie AMD pokračovala i ve třetím kvartálu, příjmy se propadly o 26 %Trápení posledního konkurenta Intelu na poli CPU pokračuje. Společnost AMD vykázala ve třetím kvartálu 2015 čistou ztrátu 197 milionů dolarů při příjmech ve výši 1,06 miliardy dolarů, o celých 26 % nižších než ve stejném období roku 2014.

Za potížemi společností stojí především divize vyrábějící čipy pro PC, která ve třetím kvartálu dosáhla provozní ztráty 181 milionů dolarů při příjmech 424 milionů. Před rokem přitom vykázala příjmy 781 milionů při ztrátě 17 milionů.

Co hůř, někteří klíčoví lidé opouštějí potápějící se loď. Napřed odešel Jim Keller, autor nové architektury procesorů Zen, nyní údajně odešel i Phil Rogers, který byl zodpovědný za strategii společnosti v oblasti computingu.

Divize podnikových a vestavěných čipů vykázala provozní zisk 84 milionů dolarů při 637milionových tržbách, a to zejména díky zvýšenému odbytu čipů pro herní konzole, které od AMD odebírají jak Sony pro řadu PlayStation, tak Microsoft pro řadu Xbox. Na zlepšení celkových výsledků to však nestačilo. Ani zdaleka.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře