Mitel se stane soukromou firmou, koupil jej investiční fond Searchlight

Významný hráč na poli jednotné komunikace se stane součástí portfolia skupiny Searchlight Capital Partners a stáhne se z burzy. Vstup investora má Mitelu pomoci realizovat cloudové ambice.

Mitel se stane soukromou firmou, koupil jej investiční fond SearchlightSpolečnost Mitel má nového majitele v podobě investiční skupiny Searchlight Capital Partners. Akvizice v hodnotě 2 miliard dolarů, který by měla být zakončena ve druhém pololetí 2018, přinese transformaci Mitelu a jeho stažení z burzy.

Mitel očekává, že mu status soukromé společnosti a vstup strategického investora umožní pružněji reagovat na změny na trhu podnikových komunikačních řešení a zároveň urychlí realizaci cloudových ambicí.

Zprávě přichází poměrně nedávno poté, co Mitel dokončil svou vlastní akvizici společnosti ShoreTel, díky níž získal významný podíl na trhu cloudové jednotné komunikace. Dříve se snažil za 1,9 miliardy dolarů koupit Polycom, který však na poslední chvíli vycouval .

Mitel se proto nakonec sám stal předmětem akvizice s velmi podobnou hodnotou. Skupina Searchlight Capital Partners má ve zvyku investovat do firem, kterým vstup investora pomůže zvýšit hodnotu. Podíl má například i ve společnosti Rackspace.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře