Mitel kupuje Polycom za bezmála 2 miliardy dolarů

Spojením obou firem vznikne globální lídr v oblasti podnikové komunikace a spolupráce s ročním obratem 2,5 miliardy dolarů a portfoliem integrovaných telekomunikačních řešení pro prakticky libovolné prostředí.

Mitel kupuje Polycom za bezmála 2 miliardy dolarůSpolečnosti Mitel a Polycom oznámily, že uzavřely definitivní dohodu o fúzi, v rámci které Mitel převezme veškeré akcie Polycomu v hodnotě přibližně 1,96 miliardy dolarů. Obchod podléhá schválení ze strany akcionářů a regulátorů a měl by být uzavřen do konce třetího kvartálu 2016.

Spojením obou firem vznikne globální lídr v oblasti podnikové komunikace a spolupráce s ročním obratem ve výši 2,5 miliardy dolarů, přibližně 7 700 zaměstnanci a širokým portfoliem, které má pokrýt potřeby podniků v oblasti telekonferenčních řešení.

Společnost bude sídlit v Ottawě pod názvem Mitel, zároveň si však ponechá značku Polycom. Šéfem společnosti bude současný CEO Mitelu Richard McBee a své křeslo si ponechá také CFO Mitelu Steve Spooner.

Polycom je jedna z nejuznávanějších značek na světě a její jméno je synonymem pro vysokou kvalitu a inovace,“ uvedl Richard McBee. „Společně se špičkovou hlasovou komunikací od Mitelu bude mít nová společnost dostatek know-how a technologií pro dodávání integrovaných řešení pro podniková, mobilní i cloudová prostředí.

Zdroj: Mitel

Úvodní foto: © apops - Fotolia.com

Komentáře